Zachęcamy do udziału w II naborze nowego konkursu grantowego „Wzmacniamy Europę SPLOTowymi wartościami”. Nabór trwa.
Zapraszamy organizacje pozarządowe do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym on-line nt. nowego konkursu grantowego SPLOT Wartości.
Więcej informacji i link do zapisów TUTAJ
DLA KOGO KONKURS GRANTOWY?
Do udziału w konkursie grantowym zapraszamy organizacje działające w zakresie praw podstawowych UE, czyli w m.in.: organizacji zajmujących się problematyką ochrony i wsparcia osób z niepełnosprawnościami i innych grup zagrożonych wykluczeniem społecznym, ochroną praw grup mniejszościowych, równości i antydyskryminacji, praw człowieka, przeciwdziałania przemocy, praworządności i wolności słowa oraz zrównoważonego rozwoju.
Zaproszenie kierujemy do organizacji z woj. podkarpackiego, szczególnie tych działających w mniejszych miastach i na obszarach wiejskich (ale nie tylko).
Realizacja projektów w tym konkursie ma na celu ochronę, promowanie i podnoszenie świadomości społeczeństwa w zakresie podstawowych praw i wartości UE: wolność, równość, solidarność, prawa obywatelskie oraz sprawiedliwy, skuteczny i bezstronny wymiar sprawiedliwości.
W ramach wsparcia organizacje mogą korzystać z bezpłatnej pomocy w przygotowaniu wniosku i realizacji projektu!
ZAŁOŻENIA KONKURSU
Konkurs już trwa! Obecnie trwa II nabór – 30.11.2023 i potrwa do 31.01.2024. Wysokość grantów: od 2000 do 6 800 euro (20% można przeznaczyć na koszty administracyjne i 20% na koszty związane z rozwojem Państwa organizacji).
Co można sfinansować? Działania edukacyjne w różnych formach, kampanie informacyjne i medialne, spotkania, debaty, konferencje, działania strażnicze i monitorujące, działania rzecznicze mające na celu wpływanie na politykę i procesy decyzyjne, organizację i wspieranie procesów dialogu obywatelskiego, budowanie współpracy między organizacjami, platform i koalicji, działania badawcze i inne.
Przykładowe działania w projektach:
- spotkania z seniorami dotyczącego np. praw osób w podeszłym wieku
- cykl zajęć w liceum skierowanych do młodzieży, których celem będzie temat praworządności, praw obywatelskich i wyborczych
- kampania informacyjna dot. praw osób chorujących psychicznie
- monitoring lokalnych polityk i przepisów pod kątem osób z niepełnosprawnościami
- piknik z okazji Dnia Sąsiada, z przedstawieniem informacji nt. praw podstawowych UE
- happening uliczny przed wyborami samorządowymi
- koalicja organizacji działających na rzecz prowadzenia zielonych standardów w lokalnych samorządach
- działania edukacyjne adresowane do organizacji zasiadających w ciałach dialogu w powiecie
- i wiele innych …
Organizacje z woj. podkarpackiego zapraszamy do kontaktu z Mateuszem Gigoniem, tel. 796 882 559; Adres kontaktowy: helpdesk@bis-krakow.pl
Więcej informacji TUTAJ