VI Calendae miniatura.jpg
08.01.2024

Szóste Calendae. Orszak Kolędników. Wspólne Muzykowanie. Relacja

Siódmego stycznia, już po raz kolejny, Lokalne Centrum Aktywności miało zaszczyt współorganizować Calendae. Niech coroczny Orszak Kolędników i Wspólne Kolędowanie staną się wspaniałą tradycją związaną z Domem Ludowym w Polance.

W tegorocznym Calendae udział wzięło ponad dwieście pięćdziesiąt osób. Ta liczba przyprawia nas o zawrót głowy i powoduje, że jesteśmy niesamowicie dumni ze społeczności lokalnej, dzięki której takie wydarzenia są organizowane w Polance i którym możemy dopomagać.

Nie da się opisać tej łączącej siły, gdzie do organizacji Calendae błyskawicznie i bez zastanowienia włączają się niezastąpieni – grupa Rodzinne Muzykowanie (Schola Małe Siloe) na czele z Agnieszką Sochą a wraz z nimi: Koło Gospodyń Dzielnicy Polanka, Lokalne Centrum Aktywności, Chór Echo Krosno, Zespół In Caleo, Schola Wesołe Nutki, Fotoplastykon oraz mieszkańcy dzielnicy.

To szczególne i wyjątkowe chwile. Aby je poczuć, trzeba temu towarzyszyć.

Dziękujemy za ten piękny zwyczaj który z roku na rok coraz bardziej nas jednoczy.