1056204447.jpg
22.07.2010

Komunikat w sprawie dowozu do szkoły dzieci niepełnosprawnych

Rodzice dzieci niepełnosprawnych w wieku 6-18 lat zamieszkałych w Krośnie którzy w roku szkolnym 2010/2011 zamierzają korzystać z dowozu innego niż środki komunikacji publicznej mogą :
a)    ubiegać się o zwrot kosztów za dowóz do przedszkoli, szkół, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego i Ośrodka Rehabilitacyjno–Edukacyjno–Wychowawczego w Krośnie na zasadach określonych w Zarządzeniu Nr 686/2010 Prezydenta Miasta Krosna z dnia 5 stycznia 2010 r.
Warunkiem przyznania zwrotu kosztów jest złożenie wniosku w Kancelarii Urzędu Miasta Krosna, ul. Lwowska 28A co najmniej na miesiąc przed datą rozpoczęcia dowozu na wniosku stanowiącym Załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia. Druk wniosku dostępny jest na stronie www.krosno.pl/ Dla mieszkańców/ Oświata/Wydarzenia/Komunikat w sprawie dowozu do szkoły dzieci niepełnosprawnych  .

Uwaga! W przypadku dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim dowożonym na zajęcia rewalidacyjno–wychowawcze oraz upośledzonych umysłowo z niepełnosprawnościami sprzężonymi realizujących obowiązek szkolny lub obowiązek nauki zwrot kosztów przysługuje do ukończenia 25. roku życia, a w przypadku uczniów uczęszczających do szkół ponadgimnazjalnych z niepełnosprawnością ruchową albo  z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym zwrot kosztów przysługuje do ukończenia  do 21. roku życia.

b)    korzystać z dowozu organizowanego w tym celu przez szkołę, SOSW lub OREW. W takim przypadku wniosek o objęcie ucznia dowozem składa się w sekretariacie szkoły nie później niż na miesiąc przed datą rozpoczęcia dowozu.

Do wniosku o dowóz należy załączyć:
1.    aktualne orzeczenie poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego dziecka,
2.    zaświadczenie o zameldowaniu na terenie Krosna,
3.    skierowanie dziecka do kształcenia specjalnego w danej placówce (wydane przez Urząd Miasta Krosna),
W przypadku o zwrot kosztów dodatkowo:
1.    potwierdzenie przyjęcia lub uczęszczania dziecka do szkoły lub ośrodka specjalnego, wydane przez dyrektora szkoły lub placówki,
2.    kserokopia dowodu rejestracyjnego samochodu, którym dziecko będzie dowożone na zajęcia, oraz kserokopia uprawnienia do kierowania pojazdem osoby, która będzie przewozić dziecko  (dotyczy tylko osób ubiegających się o zwrot kosztów dowozu prywatnym samochodem),
3.    aktualne orzeczenie o niepełnosprawności dziecka (dotyczy uczniów szkół ponadgimnazjalnych),

Ostateczny termin zgłaszania wniosków o dowóz od 1 września upływa 6 sierpnia 2010r. Bliższych informacji dotyczących „Dowozu dzieci niepełnosprawnych na rok szkolny 2010/2011” można uzyskać w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Krosna pok. 329 (III piętro) lub pod nr telefonu 13 47 43 329.
Do urzędu składa się tylko wnioski o zwrot kosztów dowozu, natomiast wnioski o zorganizowanie dowozu bezpośrednio w szkole, ośrodku do którego dziecko uczęszcza!