Jeśli chcesz prowadzić działalność związaną z opróżnianiem zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportem nieczystości ciekłych musisz spełniać określone warunki i uzyskać odpowiednie zezwolenie.

Zasady działalności w tym zakresie określa Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ⇒ Sprawdź.

Wymagania, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie takiego zezwolenia określa Uchwała Rady Miasta Krosna nr XVIII/567/2020 z dnia 28 lutego 2020 r.

Zezwolenie na prowadzenie tego typu działalności na terenie miasta, wydawane jest w drodze decyzji administracyjnej. Jeśli chcesz starać się o takie zezwolenie musisz wypełnić wniosek i złożyć go w Urzędzie Miasta Krosna w Wydziale Komunalnym, Ochrony Środowiska i Gospodarki Lokalami.

Urząd Miasta Krosna prowadzi ewidencję udzielonych i cofniętych zezwoleń. Poniżej znajdziecie wykaz firm prowadzących działalność w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych na terenie miasta Krosna.