W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie 5 czerwca 2013 r. odbyło się spotkanie pt.: „Dzień Francuski” - podsumowujące realizację Projektu „Nowe doświadczenia zawodowe na stażu we Francji” z programu Leonardo da Vinci, który jest częścią programu edukacyjnego Unii Europejskiej "Uczenie się przez całe życie".
W spotkaniu tym uczestniczyli m.in.: Anna Bazan – Przewodnicząca Komisji Rodziny i Edukacji Rady Miasta Krosna; Anna Dubiel – Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Krosna; p. Grażyna Gregorczyk – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krosna; Marek Bargieł - Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie, Właściciel Wytwórni Ciast i Lodów „Santos” w Krościenku Wyżnym; Marta Urbanowicz-Matelowska – Kierownik Biura Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie; Adam Buczyński – komendant OHP w Krośnie, Stanisława Samborska – właścicielka salonu fryzjerskiego, Stanisław Kopacz- właściciela piekarni Kopacz oraz dyrekcja, nauczyciele, pracodawcy, rodzice i uczniowie, którzy uczestniczyli w tym projekcie.
W spotkaniu wzięła również udział 9 osobowa grupa młodzieży francuskiej wraz z opiekunami, którzy od 26 maja do 9 czerwca w ramach współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjanych Nr 2 w Krośnie realizowali swój projekt z programu Leonardo da Vinci. Projekt ten dotyczył odbywania staży w krośnieńskich zakładach rzemieślniczych zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie – Cukiernia Santos, Piekarnia Kopacz, Salon Fryzjerski Stanisławy Samborskiej oraz Salon Fryzjerski Sylwii Matelowskiej.
„Dzień francuski” był okazją do zaprezentowania gościom specjałów kuchni francuskiej oraz efektów realizacji w/w projektu. Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację z pobytu 16 osobowej grupy młodzieży wraz z 2 opiekunami na 2 tygodniowych stażach we Francji, wysłuchali wrażeń uczniów oraz mieli możliwość degustacji potraw kuchni francuskiej przygotowanych przez uczniów uczestniczących w projekcie. Podczas spotkanie zaprezentowana została również publikacja „Mini książka kucharska”, która jest kolejnym efektem realizowanego projektu.
Realizacja projektu pozwoliła jego uczestnikom nawiązać kontakty, wymienić się doświadczeniami zawodowymi, poznać walory turystyczne i kulturalne regionu, pokonać bariery językowe a także zdobyć dodatkową wiedzę i doświadczenie zawodowe.