Ubiegłoroczna, a zarazem pierwsza edycja Krośnieńskich Pól Nadziei zakończyła się ogromnym sukcesem. Budowę hospicjum w naszym mieście zasiliła kwota ponad 70 tys. zł. To pieniądze, które Krośnianie wrzucali do puszek w zamian za symbolicznego żonkila. Już we wtorek – 6 października rusza druga edycja tej wspaniałej akcji.
Dużo ważniejsze niż pieniądze jest dla nas przeświadczenie, które zdobyliśmy w trakcie przeprowadzania I edycji Krośnieńskich Pól Nadziei – Niedziela Palmowa była prawdziwym świętem ludzkiej solidarności!! I to przeświadczenie dodaje nam wiary i siły do pracy! Bo to dzięki Wam , drodzy Krośnianie, nasze Hospicjum niebawem otworzy swoje podwoje dla ludzi, ciężko pokrzywdzonych przez straszną i nieuleczalną chorobę - mówi Ksiądz Marek Zarzyczny, dyrektor hospicjum.
W tym roku,w niedzielę palmową, ponad 600 wolontariuszy z naręczami żywych i sztucznych żonkili kwestowało na krośnieńskich ulicach, a także w okolicznych mniejszych i większych miejscowościach
Dzień 10 października jest Ogólnoświatowym Dniem Opieki Hospicyjnej. Solidaryzując się ze wszystkimi ludźmi dobrego serca na całym świecie. 6 października o godz.13.00 w Kościele u Ojców Kapucynów odbędzie się Msza Święta, która zainauguruje rozpoczęcie II Krośnieńskich Pól Nadziei. Podczas Mszy Świętej zostaną poświęcone cebulki kwiatów, które zostaną po nabożeństwie zasadzone na Krośnieńskim Rynku.
Po zakończeniu części oficjalnej, hospicjum „otwiera podwoje”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na Dni Otwarte Hospicjum. Każdy będzie mógł zobaczyć, na jakim etapie jest budowa naszego Hospicjum i w jakich warunkach będą przyjmowani pacjenci – zachęca Ksiądz Marek.
Pola Nadziei to coroczna kampania zapoczątkowana w Krakowie. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy żonkile kwitną – zbierane są fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej.