Wieczór rosyjskiej piosenki poetyckiej w wykonaniu Lecha Dyblika i Aleksieja Siemieniszczewa
Muzeum Rzemiosła w Krośnie – Piwnica PodCieniami zaprasza na wieczór rosyjskiej piosenki poetyckiej w wykonaniu Lecha Dyblika i Aleksieja Siemieniszczewa pt. „Ojciec mój Lenin”. Piosenki te opowiadają o ludziach, którym w życiu nie wyszło, a dedykowane są tym, którzy nie mają wątpliwości. Usłyszymy więc o tęsknocie, miłości i zmarnowanym życiu. Autorami piosenek są m.in. Jurij Wizbor, Władimir Wysocki, Alesander Rozenbaum i Michaił Krug.
Utwory zaprezentowane podczas koncertu znajdą się na płycie pod tym samym tytułem co koncert w Piwnicy PodCieniami. Lech Dyblik i Aleksiej Siemieniszczew nagrają ją z udziałem Angeli Gaber i Aleksandry Rózgi w studio „Kola” w Sanoku.
Koncert odbędzie się 16 czerwca o godz. 19.00 w Muzeum Rzemiosła w Krośnie – Piwnica PodCieniami (Krosno, Rynek 5).
Rezerwacja i zakup biletów – Punkt Informacji Kulturalno Turystycznej w Krośnie (Krosno, Rynek 5), tel 13 43 277 07. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja i zakup biletów. Cena biletu – 20 zł.
Aleksiej Siemieniszczew – urodzony w 1959 roku w Odessie muzyk, pieśniarz, znakomity gawędziarz – popularny bard, barwna postać odeskiej sceny. Jest członkiem grupy klezmerskiej „Maminy deti” http://maminydeti.com.ua/ Jego repertuar obejmuje szeroki zakres gatunków muzycznych i literackich.
Lech Dyblik – urodzony w 1956 roku w Złocieńcu aktor filmowy i teatralny. Absolwent PWST z 1980 roku, w latach 1981-87 aktor Teatru Narodowego. Stworzył wyraziste drugoplanowe kreacje w wielu filmach takich jak „Kroll”, „Ogniem i mieczem”, „Pan Tadeusz”, „Człowiek wózków”, „Wtorek”, „Zemsta”, „Wesele”, „Pieniądze to nie wszystko”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Pręgi”, „Kiler”, „Psy” czy „Pułkownik Kwiatkowski”. Wystąpił także w wielu popularnych serialach, m.in. „Boża podszewka”, „Sukces”, „Wiedźmin”. Na stałe mieszka w Łodzi. Pasjonuje się specyficznym i nieznanym w Polsce gatunkiem rosyjskiej muzyki - „szansonem” (błatne pieśni), czyli muzyką bandycką, kojarzoną z półświatkiem, środowiskiem patologii społecznych i zbrodni, a rzeczywiście mieszczącym się w pojęciu ballady ulicznej, powstałej w XIX w. w portowej Odessie. W dorobku muzycznym Lecha Dyblika znajduje się płyta zatytułowana „Bandycka dusza”. http://www.dyblik.pl/
Na "próbkę" tego co usłyszymy otrzymujecie Państwo w załączniku. Materiał dostępny również na stronie http://www.youtube.com/watch?v=xtwUx5Lb0lw&feature=player_embedded