Staże, szkolenia i dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne
Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza osoby bezrobotne do udziału w projekcie pn. „Aktywność popłaca – skorzystaj z nowych rozwiązań”.
Projekt, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, skierowany jest do osób bezrobotnych w wieku od 18 do 64 lat, które utraciły pracę z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed przystąpieniem do projektu.
Uczestnikom projektu zostanie udzielone bezpłatne wsparcie na założenie własnej działalności gospodarczej lub w postaci szkoleń i płatnych staży:
· WŁASNY BIZNES:
o szkolenie w zakresie umiejętności interpersonalnych,
o indywidualne doradztwo zawodowe i psychologiczne,
o szkolenie w zakresie zakładania działalności gospodarczej, tworzenia biznes planu, prawa pracy, marketingu, księgowości,
o bezzwrotne dotacje inwestycyjne w maksymalnej kwocie do 40 000 zł,
o indywidualne doradztwo i szkolenia specjalistyczne dla przedsiębiorców,
o wsparcie pomostowe – 1500 zł miesięcznie.
· SZKOLENIA I PŁATNE STAŻE:
o szkolenie w zakresie umiejętności interpersonalnych,
o indywidualne doradztwo zawodowe i psychologiczne,
o szkolenia zawodowe,
o sześciomiesięczne płatne staże w nowym zawodzie.
Wsparcie oferowane w ramach projektu „Aktywność popłaca – skorzystaj z nowych rozwiązań” może w istotny sposób przyczynić się do powrotu na rynek pracy osób, które utraciły zatrudnienie - ocenia dr Tomasz Soliński, Zastępca Prezydenta Miasta Krosna. – Przekwalifikowanie się lub podjęcie własnej działalności gospodarczej to szansa na nową jakość w karierze zawodowej, rozwój osobisty i poszerzenie horyzontów. Niezbędnym warunkiem pomyślnej realizacji tych planów jest pozytywne do nich nastawienie i pełne zaangażowanie.
Zgłoszenia do projektu przyjmowane są do 5 czerwca br. w Biurze Terenowym RARR SA w Krośnie (ul. Staszica 20, tel. 785 950 948 – biuro czynne we wtorki i środy) oraz w siedzibie RARR w Rzeszowie i Biurze Terenowym w Przeworsku (we wszystkie dni tygodnia).
Na etapie rekrutacji dodatkowe punkty otrzymają osoby bezrobotne:
· o niskich kwalifikacjach zawodowych (posiadające wykształcenie podstawowe, gimnazjalne i niższe albośrednie lub zasadnicze zawodowe, a także osoby, które nie ukończyły szkoleń przekwalifikowujących, umożliwiających podjęcie pracy w nowym zawodzie);
· które dotychczas były zatrudnione w jednym zakładzie pracy przez co najmniej 10 lat;
· kobiety.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej projektu: