Prezydent Miasta Krosna i Koło Hospicyjno- Charytatywne serdecznie zapraszają na wyjątkowy koncert Klasyka na Karnawał w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej. 25 stycznia (niedziela) o godz.18.00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Wstęp wolny !
W ten uroczysty sposób , w okresie składania życzeń noworocznych i układania planów na kolejny rok, organizatorzy pragną podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy od lat wspierają tę ważną ideę.
Tak jeszcze do niedawna wygladały wnętrza hospicjum...
Hospicjum naprawdę powstaje. Już widać jak zmienia się wygląd budynku a „wszędobylscy” wolontariusze na rzecz hospicjum tryskają wciąż nowymi pomysłami jak zdobyć pieniądze, ale nie tylko… swoim uśmiechem, zaangażowaniem pokazują i zarażają ty innych, że można pomagać na wiele sposób. Ktoś ma samochód do przewozu materiałów budowlanych, ktoś ugotuje obiad dla robotników, inny postoi w szatni, jeszcze inny zorganizuje koncert czy wystawę.
Wielu ludzi wspiera budowę krośnieńskiego hospicjum słynnym jednym procentem. Za to również gorąco dziękujemy. Jeszcze w tym roku można to uczynić za pośrednictwem centralnego konta Caritas Polska, ale już powstałe stowarzyszenie umożliwi jeden procent z 2009 roku przekazać już bezpośrednio na „krośnieńskie” konto.
...a tak wygladają obecnie
Organizatorzy koncertu - Prezydent Miasta Krosna i Koło Hospicyjno- Charytatywne serdecznie zapraszają do skorzystania z tego wyjątkowego zaproszenia zaproszenia. Przepiękna muzyka w doskonałym wykonaniu jednej z najmłodszych orkiestr w Europie będzie z pewnością nie tylko miłym podziękowaniem, ale wleje w nasze serca nadzieję i zainspiruje twórczo na cały kolejny rok.
"Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej" tworzą pasjonaci - najwybitniejsi absolwenci i studenci europejskich wyższych szkół muzycznych, takich jak Akademia Muzyczna w Krakowie, Hochschule Für Musik Und Darstellende Kunst w Stuttgarcie, Hochschule für Musik w Karlsruhe, Royal Music Conservatoire w Brukseli, Conservatoire International de Musique w Paryżu oraz Universität für Musik und Darstellende Kunst w Grazu. Zespół rozpoczął działalność w 2003 roku, po sukcesach na 53 festiwalu Jünger Künstler Bayreuth. W 2005 roku Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, zadebiutowała podczas IX Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie, gromadząc wyśmienite recenzje oraz otrzymując wiele zaproszeń do udziału w prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą. W tym samym roku nagrana została pierwsza studyjna płyta z muzyką polską dla wytwórni DUX. Artystyczną i organizacyjną pieczę nad zespołem pełni od samego początku koncertmistrz Marcin Klejdysz, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, wychowanek Roberta Kabary. Akademia Beethovenowska pracuje pod dyrekcją wybitnych dyrygentów – Gabriela Chmury, Krzysztofa Pendereckiego, Macieja Tworka, Pawła Przytockiego, Marka Pijarowskiego, Michała Nesterowicza, Łukasza Borowicza, Piotra Sułkowskiego, Fausto Nardiego oraz współpracuje z solistami młodego pokolenia – Wojciechem Pławnerem, Łukaszem Długoszem, So-Ock Kim, Bartoszem Koziakiem, Katarzyną Dudą, Iwoną Sobotką, Małgorzatą Pańko, Rafałem Bartmińskim, Janem Krzeszowcem i innymi. Orkiestra nagrała dotychczas osiem płyt, między innymi dla wytwórni DUX Poland, Centaur Reccord USA, Le Foxx Music oraz Universal Music. Obecnie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej koncertuje w kraju i za granicą, realizując tourneé promujące cykl Nowe Drogi Klasyki 2009. Od marca 2008 orkiestra nawiązała współpracę z Michałem Dworzyńskim, który na zaproszenie zespołu przyjął funkcję pierwszego dyrygenta OAB.
W koncercie usłyszymy:
Wolfgang Amadeusz Mozart (1756-1791)Divertimento F- dur G- dur KV 136, Divertimento D- dur KV 136
Schnittke, Alfred (1934-1998) Polka
(Dvořák, Antonín (1841-1904) Serenada na smyczki E - Dur Op. 22)
Wojciech Kilar (1932) Orawa na smyczki