Powstaje koncepcja zagospodarowania nowych terenów pod budownictwo mieszkaniowe w rejonie ulicy Polnej
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniach informacyjno-konsultacyjnych dotyczących koncepcji zagospodarowania nowych terenów pod budownictwo mieszkaniowe w rejonie ulicy Polnej, które poprowadzą: AMP Architekt Michał Piech, LUMIOO sp. z o.o. i Projekt Officyna Pracownia Architektury Piotr Cegielski.
Cel spotkania: zaprezentowanie i omówienie koncepcji w dwóch wariantach oraz zebranie uwag i sugestii.
Miejsce: Sala narad Urzędu Miasta Krosna przy ul. Staszica 2, pokój 21, I piętro.
Czas: 15 listopada i 17 listopada o godzinie 16.00.
Wnioski ze spotkań zostaną wykorzystane do stworzenia kompletnej koncepcji zagospodarowania terenów pod budownictwo mieszkaniowe wraz z wynikającymi z niej rekomendacjami i wytycznymi do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który ma powstać w oparciu o sporządzoną koncepcję.
Architekci: AMP Architekt Michał Piech, LUMIOO sp. z o.o. i Projekt Officyna Pracownia Architektury Piotr Cegielski są autorami zwycięskiej pracy w Konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania terenu nowego, modelowego, wielofunkcyjnego osiedla mieszkaniowego w Krośnie.
Koncepcja urbanistyczno-architektoniczna składa się z części graficznej i opisu przyjętych rozwiązań. Koncepcja zawiera dwa warianty projektu zagospodarowania terenu, w tym układ komunikacyjny, rozmieszczenie poszczególnych rodzajów zabudowy (wielorodzinna, jednorodzinna, usługowa lub mieszana), usytuowanie terenów zielonych, przykładowe rozwiązanie w budynku wielorodzinnym układu mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach, ponadto widoki, perspektywy, wizualizacje, niezbędne do czytelnego i przekonywującego przedstawienia idei projektowej.
Plansze oraz opis koncepcji dostępne są TUTAJ.
Partycypacyjne opracowanie kompletnej koncepcji zagospodarowania nowych terenów pod budownictwo mieszkaniowe – projekt pn. „Krosno – opracowanie dokumentacji w ramach wsparcia rozwoju miast POPT 2014-2020” współfinansowany jest w 85% ze środków Unii Europejskiej, w ramach Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz w 15% z budżetu państwa