W ubiegłym roku, podczas drugiej edycji Krośnieńskich Pól Nadziei zebrano ponad 111 tys. zł ! Pieniądze te znalazły bardzo namacalne przełożenie – przekazano je m.in. na ogrzewanie budynku hospicjum. W najbliższą niedzielę (17 kwietnia) Krosno już po raz trzeci „zakwitnie nadzieją”. Na ulice wyjdzie pona 300 trzyosobowych grup wolontariuszy z bukietami sztucznych i żywych żonkili. Kwiaty otrzymają wszyscy, którzy zechcą choć niewielką nawet kwotą zasilić powstające w naszym mieście hospicjum.
Pola nadziei w Krośnie zataczają coraz szersze kręgi. Do tegorocznej edycji włączyły się okoliczne gminy: Rymanów, Iwonicz, Miejsce Piastowe, Krościenko Wyżne, Dukla, Korczyna, Jedlicze, Wojaszówka, Jasienica Rosielna, Haczów i Chorkówka.
Do zbierania pieniędzy zgłosiło się prawie 850 wolontariuszy, którzy podzieleni na trzyosobowe grupy w Niedzielę Palmową w godz. od 7.00 do 18.00 rozprowadzać będą żonkile – symbole akcji.
Grono wolontariuszy cały czas się poszerza - największą i najbardziej aktywną grupę stanowią uczniowie. Do akcji przyłączyli się także nauczyciele, emeryci, urzędnicy, Radni Rady Miasta Krosna, krośnieńskie Amazonki, Harcerze, Policjanci, członkowie Akcji Katolickiej i różnych organizacji pozarządowych. Do pomocy zgłosiła się również spora grupa mieszkańców miasta, poświęcając swój wolny czas dla tej szczytnej idei.
Akcja bardzo porusza serca mieszkańców naszego regionu. W ubiegłym roku zebrano rekordową kwotę 111 tys. zł
Pola Nadziei w naszym kraju mają już kilkunastoletnią tradycję. Jej celem jest wsparcie osób umierających na choroby nowotworowe. Każdy ofiarodawca otrzymuje w zamian za okazane serce kwiat żonkila lub jego symbol.
Honorowy Patronat nad akcją objęli po raz kolejny Ks. Arcybiskup Józef Michalik, Senator Stanisław Piotrowicz oraz Elżbieta i Piotr Przytoccy.