Po raz czwarty Krosno „zakwitnie nadzieją”. Pola Nadziei 2012 - Dzień Otwarty Hospicjum
W najbliższą niedzielę (1 kwietnia) Krosno już po raz czwarty „zakwitnie nadzieją”. Na ulice wyjdą grupy wolontariuszy z bukietami sztucznych i żywych żonkili. Kwiaty otrzymają wszyscy, którzy zechcą choć niewielką nawet kwotą zasilić działające w naszym mieście hospicjum. Tym razem kwestę organizuje nowopowstałe Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum. Również w niedzielę będzie można odwiedzić budynek Hospicjum - zapraszamy na Dzień Otwarty.
Pola nadziei w Krośnie zataczają coraz szersze kręgi. Do kolejnych edycji włączają się okoliczne gminy. W ubiegłym roku kwestowaliśmy pierwszy raz w Gminach Rymanów, Iwonicz, Miejsce Piastowe, Krościenko Wyżne, Dukla, Korczyna, Jedlicze, Wojaszówka, Jasienica Rosielna, Haczów i Chorkówka.
Pieniądze na terenie miasta Krosna będzie zbierać ponad tysiąc osób. Tyle samo wolontariuszy będzie kwestować we wszystkich gminach powiatu krośnieńskiego i niektórych gminach powiatu brzozowskiego. Wolontariusze podzieleni na trzyosobowe grupy w Niedzielę Palmową w godz. od 7.00 do 18.00 rozprowadzać będą żonkile – symbole akcji.
Ponad tysiąc wolontariuszy będzie kwestować na ulicach Krosna
Grono wolontariuszy cały czas się poszerza - największą i najbardziej aktywną grupę stanowią uczniowie. Do akcji przyłączyli się także nauczyciele, emeryci, urzędnicy, Radni Rady Miasta Krosna, krośnieńskie Amazonki, Harcerze, Policjanci, członkowie Akcji Katolickiej i różnych organizacji pozarządowych. Do pomocy zgłosiła się również spora grupa mieszkańców miasta, poświęcając swój wolny czas dla tej szczytnej idei.
10 października ubiegłego roku na krośnieńskim rynku zasadzono cebulki żonkili
Akcja bardzo porusza serca mieszkańców naszego regionu. W ubiegłym roku zebrano kwotę ponad 110 tys. zł
Pola Nadziei w naszym kraju mają już kilkunastoletnią tradycję. Jej celem jest wsparcie osób umierających na choroby nowotworowe. Każdy ofiarodawca otrzymuje w zamian za okazane serce kwiat żonkila lub jego symbol.
Honorowy Patronat nad akcją objęli po raz kolejny Ks. Arcybiskup Józef Michalik, Senator Stanisław Piotrowicz oraz Elżbieta i Piotr Przytoccy.