Nie wiesz gdzie dokładnie jest grób, który chcesz odwiedzić? Skorzystaj z GROBONETU
Tym wszystkim, którzy zapomnieli przypominamy, a tych którzy jeszcze nie wiedzą informujemy, że w Krośnie od 2009 r. funkcjonuje wyszukiwarka GROBONET, która wskazuje miejsca pochówku osób zmarłych pochowanych na cmentarzach komunalnym. Jest to bardzo praktyczne narzędzie szczególnie w okresie 1 listopada, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych.
Co to jest Grobonet i do czego służy
Serwis Grobonet w Krośnie został uruchomiony w 2009 r. Wtedy wykonano pełną inwentaryzację rozmieszczenia grobów i grobowców na krośnieńskim cmentarzu komunalnym przy ul. Wyszyńskiego. W kolejnych latach przyszła kolej na cmentarze w Polance i Turaszówce. Tak powstał serwis Grobonet, którego główną funkcją jest WYSZUKIWARKA, która wskazuje dokładną lokalizację grobu, którego szukasz. W wynikach znajdziesz lokalizację wraz z oznaczeniem kwatery, rzędu i danymi osoby lub osób pochowanych w wyszukanym grobie tj. imię, nazwisko, data urodzenia, data zgonu, rodzaj i miejsce pochówku (grób pojedynczy, podwójny, dziecięcy czy grobowiec). Baza danych jest uaktualniana na bieżąco, więc nowopowstałe groby figurują w wyszukiwarce, w bardzo krótkim czasie po obrzędzie pochówku. Wyszukiwarka wskazuje groby na wszystkich krośnieńskich cmentarzach tj. przy ul. Wyszyńskiego, Popiełuszki i Wyspiańskiego.
Wystarczy wpisać imię i nazwisko osoby zmarłej
Dzięki wyszukiwarce masz możliwość odnalezienia konkretnej osoby pochowanej. Wystarczy wpisać imię i nazwisko osoby zmarłej. Wynikiem wyszukiwania będzie dokładna informacja o osobie pochowanej w tym grobie i zdjęcie nagrobka. Podana jest także dokładna lokalizacja grobu (sektor, rząd i miejsce).
Zdjęcie grobu z dokładną lokalizacją na mapie
Wyszukiwarka działa na podstawie utworzonej bazy danych osób pochowanych, zdjęć nagrobków oraz specjalnie wykonanej mapy. Dlatego jeśli pamiętasz jak wyglądał nagrobek, albo w której części cmentarza się znajdował, w wynikach otrzymasz dokładne informacje ze zdjęciem grobu i lokalizację na mapie. Każdy wynik wyszukiwania posiada dołączony podgląd mapy cmentarza oraz wybranego sektora, w którym znajduje się dany grób. Strona umożliwia również drukowanie wyniku wyszukiwania oraz mapy pomocniczej.
Czego jeszcze dowiesz się wyszukując grób
W bazie danych znajdują się także dodatkowe informacje z ksiąg osób pochowanych, ksiąg grobów oraz informacje dotyczące rezerwacji miejsca pochówku czy płatności będących w posiadaniu administracji cmentarza. Na mapie zaznaczono także rozmieszczenie alei, punktów czerpania wody, budynków i budowli oraz elementów architektury sakralnej.