W najbliższą sobotę, 20 listopada o godz. 17.55 w telewizyjnej Jedynce wyemitowane zostanie wydanie specjalne znanego i lubianego teleturnieju JAKA TO MELODIA? TURNIEJ MIAST. Wyjątkowość tego odcinka będzie tym większa, że w muzycznej rywalizacji wystartuje Krosno. Nasze miasto reprezentować będzie Marzena Płonowska, która występowała już w zwykłej edycji tego teleturnieju. W tym odcinku najważniejszy będzie jednak pojedynek muzyczny, jaki stoczą między sobą przedstawiciele Radomia, Siedlec i Krosna. Po emisji odcinka specjalnego o godz. 18.50 będzie można obejrzeć kulisy z nagrania programu.
Marzena Płonowska z KROSNOludkami
Choć już od kilku lat mamy w telewizji do wyboru mnóstwo programów rozrywkowych, największą i niesłabnącą sympatią cieszy się obecna na ekranach od 12 lat "Jaka to melodia?". Gdy jakiś czas temu zapytano Polaków, który program zasługuje ich zdaniem na miano hitu ostatniego dwudziestolecia, wynik badań jasno wskazał, że najchętniej oglądamy muzyczne show prowadzone przez Roberta Janowskiego. 23 maja 2010 został nadany 2000. odcinek programu. 25 stycznia 2010 program otrzymał Telekamerę w kategorii Teleturniej.
Zawodniczkę z Krosna wspierała 28 osobowa delegacja z naszego miasta. Była to grupa różnorodna i bardzo żywiołowa. Wyposażeni w krośnieńskie atrybuty m.in. krośnieński szkło, górniczą muzykę i światowej sławy krośnieńskie słodycze, stworzyli niezwykłą atmosferę.
Środowisko krośnieńskich wytwórców szkła reprezentował Maciej Habrat. Artysta, który specjalnie na tę okoliczność wykonał statuetkę KROSNOludków, które służyły naszej zawodniczce jako „maskotka na szczęście”. Rzeźby i formy szklane autorstwa Macieja Habrata wzbogaciły także scenografię teleturnieju.
Krośnieńską publiczność tworzyli także przedstawiciele Cukierni Santos, którzy do Warszawy zabrali tort w kształcie fortepianu. Oprócz herbu miasta wykonanego z marcepanu, tort zdobiły marcepanowe figurki m.in. prowadzącego teleturniej Roberta Janowskiego oraz miniaturowy fortepian wykonany w całości z czekolady.
W krośnieńskiej delegacji nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli przemysłu naftowo-górniczego. Członkowie Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej w charakterystycznych górniczych strojach i czapkach z piórami pięknie prezentowali się wśród publiczności. Obok górników siedział nie kto inny jak sam Ignacy Łukasiewicz ze swoją lampą naftową, którą na zakończenie programu podarował Robertowi Janowskiemu na pamiątkę.
Reprezentanci Stowarzyszenia Portius ubrani w stroje kupieckie z epoki Wojciecha Portiusa również dopingowali Krosno.
Największą i najbardziej żywiołową częścią krośnieńskiej grupy była młodzież Teatru i.t.d.
Nagranie odcinka specjalnego odbyło się 29 października w Warszawie.
|
Trzymajmy kciuki za Krosno!