1347534615.jpg
23.10.2014

Koncert na 4 ręce "Doppio Espresso"

Muzeum Podkarpackie w Krośnie oraz Krośnieńskie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na Koncert na 4 ręce *Doppio Espresso*. Koncert odbędzie się  w najbliższą niedzielę 26 października 2014 r., o godz. 17.00 w Pałacu Biskupim. Na zabytkowym Pleyelu zagrają Daniel Eibin oraz Michał Drewnowski. Słowo wygłosi Ewa Cisowska.

 
 
 
 
Cena biletu: 2,00 zł
Liczba miejsc ograniczona!
 
 

Program koncertu:

W. A. Mozart  Eine Kleine Nachtmusik (I. Allegro)
F. Chopin  Wariacje D-dur, na temat pieśni T. Moore'a, wg włoskich melodii ludowych, na 4 ręce, op. posth.
J. Zarębski  Trzy Tańce galicyjskie op. 2
J. Zarębski  Cztery Mazurki op. 4
J. Zarębski  Deux Morceaux en forme de Mazurka op. 5 (I. Rêverie, II. Passion)
J. Zarębski Divertissement à la polonaise op. 12 (I. Andante, II.
Allegro ma non troppo)
J. Zarębski Polonez triumfalny op. 11

 

Doppio Espresso

 

Duet Doppio Espresso powstał w wyniku współpracy dwóch pianistów: Michała Drewnowskiego i Daniela Eibina. Zespół zadebiutował w 2005 roku w Genewie, wykonując muzykę północno i południowoamerykańską. Na swoim koncie ma debiutancką płytę z muzyką m.in. Leonarda Bernsteina i Astora Piazzolli, a także artystycznych spadkobierców tego ostatniego: Jose Bragato i Pablo Zieglera. Mimo, iż w kręgu zainteresowań i muzycznych fascynacji artystów pozostaje głównie nowoczesna muzyka amerykańska, sięgają także po mistrzów muzyki klasycznej wykonując ich utwory także na 4 ręce. Oprócz dzieł kameralnych Medtnera, Scriabina, Bizeta czy Ravela poszerzają swój repertuar o dzieła mniej znane, takich kompozytorów jak Mendelssohn, Poulenc, Gershwin, Satie czy Faure. Interpretacje duetu Doppio Espresso charakteryzują się żywiołowością i wszechstronnym wykorzystaniem możliwości dynamicznych instrumentów: od mocno zrytmizowanego i nieco perkusyjnego brzmienia Tańców Symfonicznych z West Side Story Leonarda Bernsteina i Libertanga Astora Piazzolli poprzez śpiewne, neoromantyczne frazy Fantazji na 2 fortepiany Scriabina, po delikatne w swej warstwie dźwiękowej utwory Maurice’a Ravela. Duet prowadzi ożywioną działalność koncertową (występował w Szwajcarii, Francji, Niemczech, a w Polsce m.in. w Filharmonii Narodowej), a w planach ma także kolejne nagrania płytowe.

 
 
 
Koncert na 4 ręce
 
 
 

Michał Drewnowski

 Pierwsze lekcje fortepianu rozpoczął we Włoszech w wieku 8 lat pod kierunkiem ojca, Marka Drewnowskiego – pianisty. Naukę kontynuował po powrocie do Polski w Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, gdzie uczył się pod kierunkiem Bronisławy Kawalli i Ewy Pobłockiej. W 2001 ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu Marka Drewnowskiego. W latach 2002-2005 studiował w Konserwatorium Muzycznym w Genewie, otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Brał również udział w mistrzowskich kursach pianistycznych prowadzonych przez: Nauma Shtarkmann, Miłosza Magina, Fou T’sounga, Rudolfa Kehrera i Eugena Indjica. Jest laureatem wielu nagród: w 1996 – nagrody specjalnej na I Międzynarodowym Konkursie Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana w Łodzi, w 1998 – I nagrody na XIII Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi, w 1998 – XXXII Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, w 2000 – II nagrody na Concorso Pianistico Internazionale „Mascia Masin” w Sangemini we Włoszech, w 2005 – II nagrody na AGIMUS Concorso Internazionale w Rzymie. Michał Drewnowski występuje jako solista i kameralista w Polsce, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Luksemburgu, Belgii, Bułgarii, Anglii, Austrii, Czechach i Niemczech. Współpracował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą. Brał udział m.in. w Festiwalu Passage w Warszawie, Salon of the Arts w Sofii, Festival Musicale di Norcia (Włochy), Varna Summer Festival, Krakowskiej Wiośnie Muzycznej, Warszawskich Spotkaniach Muzycznych, Festiwalu Chopinowskim w Genewie, Keminklavier w Kemi (Finlandia). W latach 2000-2002 występował w Teatrze Nowym w Warszawie jako aktor-pianista w przedstawieniu Adama Hanuszkiewicza Chopin, jego życie, jego miłość, jego muzyka… (w roli Fryderyka Chopina). Dyskografia artysty obejmuje nagrania utworów Béli Bartóka, Alexandra Arutiuniana, Ari Ben-Shabetaia, Jerzego Bauera, Gheorghi Arnaoudova, Hristo Yotzova na 2 fortepiany i perkusję (Voland Quartet), płytę duetu fortepianowego Doppio Espresso z muzyką kompozytorów amerykańskich i latynoamerykańskich (Leonard Bernstein, Astor Piazzola, Pablo Ziegler i JoseBragato) oraz płytę z utworami fortepianowymi współczesnego kompozytora szwajcarskiego Dominique Loup.
 
Daniel Eibin
 

 Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie fortepianu Marka Drewnowskiego oraz Conservatoire de Musique w Genewie w klasie Elizabeth Athanassovej. Jest laureatem I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu (1994), I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Antoninie (1996) oraz I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi (2001). Jest także laureatem Festiwalu im. J. Hofmanna i I. J. Paderewskiego w Nałęczowie (1997). Brał udział w Festival du Printemps – Sacre de la Musique we Francji (1997), dając szereg koncertów. Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury (1996, 2001) oraz stypendystą Fondation Norbert Schenkel w Genewie (2004). W ramach kursów mistrzowskich pracował pod kierunkiem m. in. Janusza Olejniczaka, Lee Kum Singa, Ivana Klansky’ego, Alfonso Montecino i Eugena Indjica. Dokonał także kilku nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Jest współtwórcą duetu fortepianowego „Doppio Espresso”, wykonującego nowoczesną muzykę poważną. Prowadzi działalność koncertową w Polsce i w Europie, jako solista, a także kameralista mający w repertuarze szerokie spektrum literatury muzycznej z przeznaczeniem na różne składy kameralne. Od roku 2002 zajmuje się działalnością pedagogiczną. Jest także współtwórcą Fundacji Paderewskiego, która zajmuje się propagowaniem muzyki klasycznej oraz wspieraniem młodych muzyków.

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 430 01
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 515 252 776
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie