Noc muzeów w Krośnie
15.05.2017

20 maja rusza XI Krośnieńska Noc Muzeów!

Kiedy ostatnio byli Państwo w muzeum? Nigdy nie było czasu? Nie po drodze? Popołudniu zamknięte? Bez względu na rozpiętość i różnorodność wymówek już niedługo wszystkie staną się nieaktualne. Specjalnie bowiem DLA PAŃSTWA rusza Krośnieńska Noc Muzeów. Zabiegani, zmęczeni, pracujący, nudzący się, zainteresowani i niezorientowani – wszyscy krośnianie i mieszkańcy okolic naszego pięknego miasta będą mogli przekroczyć progi muzeów i galerii bez cienia wątpliwości nawet, że ten dzień i NOC jest właśnie DLA NICH.

 

 

20 maja rusza XI Krośnieńska Noc Muzeów! - zdjęcie w treści

 


CO GDZIE KIEDY

W tegorocznej edycji Krośnieńskiej Nocy Muzeów wezmą udział:

  • Muzeum Podkarpackie,
  • Centrum Dziedzictwa Szkła,
  • Muzeum Rzemiosła (oraz prowadzone przez Muzeum: Piwnica PodCieniami oraz Wieża Farna),
  • Muzeum Misyjne Sióstr Klawerianek,
  • Galeria Glass Studio Habrat,
  • Prywatne Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych wraz ze Stowarzyszeniem Eksploracyjno-Historycznym „Galicja”, a także
  • Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce oraz
  • Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.


Partnerem akcji jest Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie, dzięki któremu powstaje Wielki Album Krośnieński.

Akcja odbywa się w godzinach 16.00 – 24.00 w większości instytucji. W niektórych jednak kończy się wcześniej (programy indywidualne poniżej).

 

 

 

11. KROŚNIEŃSKA NOC MUZEÓW

Muzeum Podkarpackie w Krośnie

Piłsudskiego 16
Czynne od 16.00 do 24.00


16.00- 24.00 zwiedzanie ekspozycji stałych i czasowych
16.00-20.00 Kiermasz Sztuki
16.30-18.00 Koncert na wiersze duetu Quasi Una Fantasia
18.00-19.30 Koncert Trio Familijnego
16.00-21.00 akcja portretowania Wielki Album Krośnieński
21.00 koncert Maciej Łukaszewicz Band Spacerkiem po jazzie
22.00 Taka zabawna historia – spotkanie z aktorem Krzysztofem Kowalewskim

 

20 maja rusza XI Krośnieńska Noc Muzeów! - zdjęcie w treści  nr 1



Przede wszystkim udostępniamy Państwu nasze wystawy – warto zobaczyć co zmieniło się na eskpozycjach stałych, odświeżyć sobie ogólne wspomnienie naszych zbiorów, ale też zerknąć na wystawy czasowe – zaprezentujemy Hełmy, czapki i mundury w dziejach armii świata ze zbiorów prywatnych oraz Wielki Album Krośnieński, wystawę będącą owocem zeszłorocznej akcji portretowania krośnian. Również w tym roku naszym partnerem jest Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy. Dzięki zaangażowaniu pedagogów, słuchaczy i absolwentów tej szkoły będziemy mogli po raz kolejny tworzyć portrety naszych zwiedzających w dwóch studiach: tradycyjnym i cyfrowym. Na dziedzińcu, jak co roku, zorganizowany zostanie Kiermasz, będący prezentacją sztuki i rękodzieła artystycznego lokalnych twórców, których możecie Państwo poznać osobiście. Szczególnie polecamy dwa stoiska: Blue Fire dające możliwość degustacji pysznej kawy oraz stoisko profesjonalnego chocolatiera - Mistrza Polski Cukiernictwa Mirosława Pelczara, który zaprezentuje wyśmienite wyroby czekoladowe. Podczas jego trwania odbędą się dwa koncerty: duetu Quasi Una Fantasia, który zaprezentuje Koncert na wiersze oraz Trio Familijnego rodziny Myszkali.


Wieczorem tradycyjnie zapraszamy na koncert – tym razem wystąpi przed Państwem Maciej Łukaszewicz Band projekt znakomitego krośnieńskiego muzyka  z wyjątkowym programem: Spacerkiem po jazzie. Wyjątkowo, w tym roku gwiazda wieczoru śpiewać nie będzie. O 22.00 zapraszamy na długą rozmowę dziennikarza Julisza Ćwielucha z wybitnym polskim aktorem Krzysztofem Kowalewskim. Tak więc, jak Państwo widzicie, staraliśmy się, aby tegoroczny program Nocy Muzeów był ciekawy i obfity w atrakcje. Warto do nas zajrzeć, serdecznie zapraszamy!



Duet Quasi Una Fantasia tworzą wokalistka Bożena Boba-Dyga i akordeonista Maciej Zimka. Twórczość zespołu koncentruje się na muzyce współczesnej - nastrojowej, ilustracyjnej, choć zdarza im się sięgnąć do klasyki. Główny obszar ich zainteresowań stanowi piosenka poetycka, tworzą autorską muzykę opracowując teksty polskich poetów. W muzyce współczesnej Quasi Una Fantasia stosuje również środki parateatralne włączając w swój repertuar teatr dźwięku, partytury graficzne, muzykę improwizowaną oraz kompozycje własne i współczesnych kompozytorów. Zespół występuje na terenie całej Polski w ramach koncertów oraz festiwali m.in. Cracovia Sacra, Małopolska Wielu Kultur, Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego, Letnich Podgórskich Koncertów. Quasi Una Fantasia występuje również poza granicami kraju m.in. w Stanach Zjednoczonych i we Włoszech. W 2013 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu: QUF1.

 

20 maja rusza XI Krośnieńska Noc Muzeów! - zdjęcie w treści  nr 2

 


Koncert na wiersze to piosenki i melorecytacje o różnorodnej tematyce w odsłonie różnych stylów muzycznych (m.in.): ballady, jazzu, bluesa, piosenki francuskiej, aktorskiej.

 



Trio Familijne
Zespół tworzą członkowie wielopokoleniowej Rodziny Myszkali z Rymanowa Zdroju. Wystąpią w składzie:

Helenka Myszkal  (11 lat) – skrzypce.  Uczennica V klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej   I stopnia w Krośnie  w klasie skrzypiec Pani Katarzyny Sytnik- Jaracz.
Mikołaj  Kantor (10 lat) – wiolonczela.  Uczeń  IV klasy  Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej   I stopnia w Krośnie w klasie wiolonczeli Pana Józefa Małeckiego.
Helenka i Mikołaj  grają  w Zespole Muzyki  Dawnej pod kierunkiem Pana Józefa Małeckiego.
Robert Myszkal  - lutnia, harfa kozacka  „bandura”, gitara to ojciec Helenki  i dziadek Mikołaja. Prywatnie  nauczyciel  plastyki, muzyki i zajęć artystycznych w ZSS  w Rymanowie Zdroju.
 

 

20 maja rusza XI Krośnieńska Noc Muzeów! - zdjęcie w treści  nr 3

 

Graja muzykę dawną średniowieczną, renesansową i barokową.

Program koncertu
Część   I

1 Greensleeves  (Zielone Rękawy) - utwór przypisywany HENRYKOWI VIII)
2 Scarbourough Fair (ok.  IX w.)
3 Pieśń Starofrankońska z  ok. X w.
4 Menuet  Nr 5  J.S. Bach
5 Menuet Nr 7 J.S. Bach
6 Menuet G-moll J.S. Bach
7 Walc G-dur  J.Humml
8 Walc C-moll   D. Szostakowicza
9 Rigaudon  G.F. Händel
10 Impertinence G.F. Händel 


Cześć II
Stare dumki kozackie


1 Tycha Woda (Cicha Woda)
2 A czyj to koń stoi ? 
3 Iwanku,  Iwanku  (Jaśku  Jaśku)
4 Nese Hala wodu (Niesie Hela wodę)
5 Czom Ty nie priszoł? (Czemu nie przyszedłeś?)
6 Oj letieły husenki   (Oj leciały gąski)
7 Wże sonce niżenko  (Już słonce niziutko)



Maciej Łukaszewicz Band to projekt znanego krośnieńskiego muzyka, który u nas wystąpi w składzie:

Maciej Łukaszewicz – fortepian, aranżacja i prowadzenie
Daniel Lipiec – vocal
Stanisław Domarski – saksofony, flet
Piotr Dżuła – kontrabas
Filip Łukaszewicz – perkusja.

 

20 maja rusza XI Krośnieńska Noc Muzeów! - zdjęcie w treści  nr 4


W programie koncertu Spacerkiem po jazzie znajdziemy topowe standardy wokalne epoki bluesa, swingu, bebopu, fusion.


Maciej Łukaszewicz
Znakomity krośnieński muzyk, pianista, a przede wszystkim pasjonat jazzu.
Był organizatorem 14 koncertów z serii „Kropla Jazzu”, które odbywały się w nieistniejącym już Klubie Techniki oraz w Szkole Muzycznej w Krośnie. Podczas koncertów zagrali m.in. Frank Gambale, Eric Mariental, Stev Hook, Nippy Noya, niezapomniany Jarek Śmietana, Andrzej Zaucha oraz  czołówka polskich jazzmanów,  takich jak Wojciech Karolak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Piotr Baron,  Janusz Muniak, Bernard Maseli, Lora Szafran, Jerzy Główczeski, Kuba Badach, Czesław Mozil ze swoim bandem TESCO VALUE i wielu innych. Koncerty były każdorazowo wielkim wydarzeniem muzycznym, kończyły się maratonami jazzowymi przy wspaniałej krośnieńskiej publiczności.

Nową formułą koncertową są koncerty pod nazwą  SPACERKIEM PO JAZZIE, organizowane dotąd w przytulnej Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu, którego Maciej Łukaszewicz jest dyrektorem.  Koncerty grane są całkiem na serio, ale prowadzone z odrobiną humoru i garścią anegdot. Każdy z tych koncertów miał inną tematykę. Pierwszy opowiadał o historii jazzu od bluesa do współczesności, a odbył się  z udziałem sekcji dętej BRASS STANDARD JAZZ ORCHESTRA z Brzozowa, drugi natomiast pachniał kawą i cynamonem wprost z Brazylii,  a ze sceny płynęły piękne dźwięki bossa novy zaśpiewana przez Dominikę Kindrat.

Koncert podczas Nocy Muzeów będzie trzecim z serii, a poświęcony będzie sferze wokalnej jazzu. Jazz bowiem od swych korzeni jest muzyką wokalną. Usłyszymy najsławniejsze i najpiękniejsze  wokalne  standardy jazzowe.


Daniel Lipiec
To absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Kształcił się również w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu. Pracuje jako nauczyciel emisji głosu w Studium Wokalnym przy Przeworskim Towarzystwie Muzycznym oraz w Szkole Muzyki Rozrywkowej Pro Musica w Rzeszowie. Na co dzień pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi liczne warsztaty wokalne. Uczestniczył w V edycji programu The Voice of Poland. W 2014 r. współpracował z popularnym zespołem „Twoje Niebo”, z którym obok Andrzeja Lamperta, Ewy Urygi i Janusza Szroma nagrał płytę „Twoje Niebo – Dzień po dniu”.

 

20 maja rusza XI Krośnieńska Noc Muzeów! - zdjęcie w treści  nr 5
Daniel Lipiec

 

Doświadczeń sceniczno - aktorskich nabrał w Teatrze Kameralnym w Lublinie oraz dzięki wieloletniej współpracy z Klubem Garnizonowym w Przemyślu. Prywatnie jest wielkim fanem talentu Franka Sinatry i musicali.



TAKA ZABAWNA HISTORIA…
To spotkanie z udziałem wybitnego aktora teatralnego i filmowego Krzysztofa Kowalewskiego z którym rozmowę przeprowadzi Juliusz Ćwieluch, autor najnowszej książki o artyście, napisanej w formie wywiadu rzeki. Spotkanie będzie o życiu prywatnym - dzieciństwie w czasie wojny, młodości w PRL, kobietach, przyjaciołach dawnych i obecnych, skomplikowanej sytuacji rodzinnej, prawdziwej miłości i tych mniejszych miłościach. Będzie o odpowiedzialności i dojrzewaniu do różnych ról, nie tylko teatralnych, ale i tych w życiu prywatnym. Będzie o chorobach i cierpieniu, o szczęściu i nieszczęściu, radości i smutkach, ale zawsze z uśmiechem, poczuciem humoru, autoironią i ogromnym dystansem do swojej osoby i całego świata. Pojawią się też historie z życia zawodowego: szkoła aktorska, pierwsze kroki na scenie, kolejne etapy w rozwoju kariery teatralnej, filmowej i telewizyjnej, najważniejsze role. Będzie mnóstwo smaczków i anegdotek z życia środowiska aktorskiego, wiele nazwisk i wydarzeń w przezabawnych konfiguracjach.

 

20 maja rusza XI Krośnieńska Noc Muzeów! - zdjęcie w treści  nr 6
Krzysztof Kowalewski i Juliusz Ćwieluch

 


Krzysztof Kowalewski
Wybitny aktor filmowy i teatralny, uwielbiany przez publiczność. Odtwórca pamiętnych ról komediowych w Misiu i Brunecie wieczorową porą Stanisława Barei. Aktor zagrał około sto ról w filmach i serialach. Na dużym ekranie debiutował w 1960 r. w Krzyżakach Aleksandra Forda. Duże uznanie widzów przyniosła mu rola Rocha Kowalskiego w Potopie Jerzego Hoffmana z 1974 r. Po latach wystąpił w Ogniem i mieczem, jako Zagłoba. Aktor zagrał m.in. w filmach: Wyjście awaryjne, C.K. Dezerterzy, Rozmowy kontrolowane, Nic śmiesznego, Ryś. Najmłodsza publiczność pamięta go z serialu Rodzina Leśniewskich. Krzysztof Kowalewski jest aktorem wszechstronnym. Obok występów filmowych ma na swoim koncie udział w wielu audycjach radiowych, z których największą popularność przyniosła mu rola Pana Sułka. Na scenach teatrów stworzył wiele niezapomnianych kreacji. Od blisko 20 lat jest aktorem Teatru Współczesnego. Wszystkie dokonania aktorskie Krzysztofa Kowalewskiego łączą się pod względem charakteru wykonywanych ról, większości są to role komediowe, ale jak sam twierdzi, taką właśnie ma naturę. Krzysztof Kowalewski jest wieloletnim wykładowcą PWST.

Juliusz Ćwieluch
Dziennikarz prasowy, wieloletni współpracownik tygodnika "Polityka". W 2013 roku otrzymał wyróżnienie dla najlepszego dziennikarza polskiego „Halabarda 2013”, przyznawane przez Akademię Obrony Narodowej. Współpracował również z magazynem „Przekrój”. W swoich tekstach porusza przede wszystkim tematy społeczne i polityczne. Zajmuje się również pisaniem o znanych postaciach polskiego życia społecznego. Pisał m.in. o rodzinie Gesslerów i o Krzysztofie Kowalewskim.
 

 

 

Muzeum Rzemiosła w Krośnie
Budynek główny - Piłsudskiego 19
Piwnica PodCieniami – Rynek 5
Wieża Farna - Piłsudskiego 5
Czynne od 16.00 do 22.30/24.00


Tegoroczna Noc Muzeów w Muzeum Rzemiosła przebiegać będzie pod hasłem: TRWAŁA ONDULACJA.

Program :
Muzeum Rzemiosła w Krośnie – budynek główny (ul. Piłsudskiego 19)
16.00 – 24.00 Zwiedzanie ekspozycji stałej: Dzieje rzemiosła Polski południowo-wschodniej
16.00 – 24.00 Konkurs: Tajemniczy eksponat
16.00 - 20.00 Kiermasz wydawnictw  i pamiątek na dziedzińcu muzeum
17.00 – 19.00 Pokaz czesania fryzur w klimacie lat 60 – Studio Wizażu Jolanta Lubaś

 

 

20 maja rusza XI Krośnieńska Noc Muzeów! - zdjęcie w treści  nr 7

 


Muzeum Rzemiosła w Krośnie – Piwnica PodCieniami (Rynek 5)
16.00 – 24.00 Zwiedzanie ekspozycji czasowej: Od ucznia do mistrza – fryzjerstwo
17.00 – 18.00  Barber Shop Szymona Przewoźnika  – pokaz stylizacji brody i zarostu
19.00 – 19.30 Dobranocka dla najmłodszych


Muzeum Rzemiosła w Krośnie – Wieża Farna (ul. Piłsudskiego 5)
16.00 - 22.30 Nocne zwiedzanie wieży z wejściem na galeryjkę widokową


GODZINY WEJŚĆ:
16.00, 16.30, 17.00, 17.30, 18.00
18.30 - 19.30 - PRZERWA
19.30, 20.00, 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30


UWAGA!
Przy wejściu na wieżę obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.
Rezerwacja wejść: do 19 maja 2017, do godz. 14.00 - tel. 13 4324188 lub osobiście w sekretariacie muzeum (ul. Piłsudskiego 19).

 


Centrum Dziedzictwa Szkła
ul. Blich 2
Czynne od 16.00 do 23.00


Program:
16.00-23.00 zwiedzanie Budynku Głównego CDS
20.00-22.00 koncert zespołu Hudacy

 

20 maja rusza XI Krośnieńska Noc Muzeów! - zdjęcie w treści  nr 8

 


Głównymi atrakcjami, jakie będą czekać w tym dniu turystów w budynku głównym, będą widowiskowe prezentacje produkcji szkła. Podczas pokazów na oczach widzów powstaną przedmioty artystyczne i dekoracyjne. Program zwiedzania obejmował będzie warsztaty obróbki i zdobienia szkła: warsztat malowania na szkle, warsztat grawerowania, produkcji witraży oraz produkcji szklanych figurek metodą palnikową. W budynku CDS przy ulicy Blich 2 znajdują się także: sale wystaw czasowych, sklep ze szklanymi pamiątkami oraz sala kinowo-konferencyjna, w której będzie można zobaczyć film o historii szkła. W klatce schodowej, na poziomie -4 zobaczyć będzie można wielkie malowidło anamorficzne (3D) o powierzchni 80 m², na którym warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Poznaj Magię Tworzenia Szkła w Mieście Szkła! Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie zaprasza do odbycia niezapomnianej podróży po świecie szklanego rzemiosła i sztuki!


Galeria Glass Studio Habrat
Rynek 28
Czynna od 16.00 do 24.00


Program:
16.00-24.00 prezentacja wystawy szkła Macieja Habrata

Autorska Galeria Szkła Macieja Habrata zaprasza na przyrynkowe - zamienią się one w wystawę, na której prezentowane będą m.in. rzeźby, figury i obrazy szklane powstałe w wyniku łączenia szkła barwnego (fusingu) przez artystę Macieja Habrata. Wystawa, jak i ekspozycja stała, dostępna dla Państwa w Galerii wzbogacona zostanie o wzory z kolekcji „Wiosna 2017”, prezentowanej dotychczas podczas targów Ambiente Fair 2017 we Frankfurcie. Zapraszamy wszystkich, dla których tematy, takie jak: szkło, sztuka oraz niepowtarzalność ręcznych wyrobów to sprawy istotne i warte uwagi.

Do zobaczenia!
Więcej o Glass Studio Habrat:
http://www.studiohabrat.com
https://www.facebook.com/StudioHabrat
https://www.instagram.com/studiohabrat


Muzeum Misyjne Sióstr Klawerianek
ul. Łukasiewicza 62
Czynne od 16.00 do 24.00


Program:
15.00    Msza Święta – ks. bp Ildo Augusto dos Santos Lopes Fortes
16.00    Poświęcenie i otwarcie nowej ekspozycji Muzeum Misyjnego
16.00-24.00    Zwiedzanie ekspozycji stałej
16.00-20.00    Kiermasz misyjny
 

Misyjna kawiarenka

Afrykańska szkoła – mini kurs języka Ibo, warsztaty muzyczne
16.30    Spotkania z Afryką – ks. bp Ildo Augusto dos Santos Lopes Fortes i s. Jolanta Burdak SSPC, Wyspy Zielonego Przylądka
18.00    Spotkania z Afryką – br. Zdzisław Olejko SAC, Rwanda
 

Majówka i przesłanie Najświętszej Dziewicy Maryi Matki Słowa z Kibeho
20.00    Spotkania z Afryką – s. Cynthia Ngerem Ifeyinwa SSPC i s. Anthonia Okolie Ndidiamaka SSPC

 

20 maja rusza XI Krośnieńska Noc Muzeów! - zdjęcie w treści  nr 9

 


Warto odwiedzić w tym roku Muzeum Misyjne. Wystawa stała Muzeum została zmodernizowana i poszerzona o nowe, egzotyczne eksponaty. Siostry Klawerianki przygotowały ponadto w programie Nocy Muzeów spotkania z misjonarzami oraz warsztaty dla dzieci.

 

 

Prywatne Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych
Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne „Galicja”
ul. Czajkowskiego 92
Czynne od 17.00 do 22.00


Program:
- Zwiedzanie ekspozycji stałej:
Krośnieńskie lotnisko w czasie II WŚ, Ju-87 „Stuka”, Łopatki saperskie na przestrzeni wieków, Karpaty 1914-1915, Wrzesień 1939, Konspiracja niepodległościowa, Narzędzia wojen, Dukla 1944, Podkarpacie 1945,

 

20 maja rusza XI Krośnieńska Noc Muzeów! - zdjęcie w treści  nr 10

 

Tyle pozostało
- Zwiedzanie wystawy kolekcjonerskiej „Militaria I i II wojny światowej”
- PROJEKCJE FILMU Z AKCJI WYDOBYCIA SAMOLOTU JU-87 STUKA NA KROŚCIENKU WYŻNYM W 2015 ROKU
- kiermasz książek o tematyce historycznej oraz pamiątek muzealnych.


Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu
Żarnowiec 113
Czynne od 16.00 do 24.00


Program:
16.00 − 24.00 Zwiedzanie ekspozycji muzealnych
16.00 − 24.00 Kiermasz wydawnictw muzealnych
17.00 Wernisaż wystawy „Ikony Ingi Marczyńskiej” i spotkanie z artystką
19.30 „Gdybym mogła pisać wiersze na rozstaju dróg” – koncert Agnieszki Chrzanowskiej


Serdecznie zapraszamy Państwa do zwiedzania ekspozycji w budynkach Dworku i „Lamusa”.
Podczas tegorocznej Nocy Muzeów ciekawie zapowiada się wernisaż wystawy Ingi Marczyńskiej
i spotkanie z artystką, podczas którego podzieli się informacjami na temat swojej pasji i techniki tworzenia ikon (początek spotkania o godz. 17.00).
Tradycyjnie odbędzie się również kiermasz wydawnictw muzealnych, umożliwiający zapoznanie się z najnowszymi edycjami utworów Marii Konopnickiej (wznowienia, reprinty i opracowania twórczości).
Atrakcją wieczoru będzie koncert artystki Agnieszki Chrzanowskiej – absolwentki krakowskiej PWST oraz Szkoły Aktorskiej SPOT, związanej w latach 1996-2003 z „Piwnicą pod Baranami”, klubem „Alchemia” oraz Teatrem Piosenki w Centrum w Krzysztoforach. Podczas koncertu pt. „Gdybym mogła pisać wiersze na rozstaju dróg” artystce będzie akompaniował (na gitarze i buzuki) Jarosław Meus (początek o godz. 19.30).

 

20 maja rusza XI Krośnieńska Noc Muzeów! - zdjęcie w treści  nr 11

 


MUZEUM MARII KONOPNICKIEJ ZAPEWNIA ZWIEDZAJĄCYM 4 DARMOWE KURSYNA TRASIE KROSNO, UL. J. PIŁSUDSKIEGO (OBOK MUZEUM PODKARPACKIEGO) – ŻARNOWIEC MUZEUM ORAZ Z POWROTEM W NASTĘPUJĄCYCH GODZINACH:

Krosno – Żarnowiec: 19.00, 20.00, 21.00, 22.00
Żarnowiec – Krosno: 19.45, 20.45, 21.45, 23.00


Więcej w aktualnościach na stronie: www.muzeumzarnowiec.pl
Wstęp bezpłatny
Serdecznie zapraszamy!


Skansen Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce

ul. Kopalniana 35, Bóbrka
Czynne od 19.00 do 24.00


Program:
18.30 rozdanie nagród w konkursie plastycznym „Co wiemy o ropie naftowej”
19.00/20.00/21.00/22.00/23.00 wejście z przewodnikiem na teren Skansenu


Jeżeli nie lubisz wcześnie chodzić spać, jeżeli nudzą Cię klasyczne wystawy muzealne, jeżeli poszukujesz nietuzinkowych i nieoczywistych atrakcji to jesteśmy miejscem, które musisz odwiedzić.
20 maja zapraszamy na niesamowitą NOC w naszym MUZEUM! W klimatycznej scenerii pradawnego lasu wspólnie odszukamy śladów pierwszych nafciarzy. Stara kopalnia znowu odżyje, a nasi goście będą mogli poznać dzieje przemysłu naftowego, który miał swój początek nie w dalekiej Ameryce, ale właśnie tu, w maleńkiej Bóbrce.

 

 

20 maja rusza XI Krośnieńska Noc Muzeów! - zdjęcie w treści  nr 12

 


W wyznaczonych godzinach zorganizowane grupy ruszą z przewodnikiem w podróż w czasy Ignacego Łukasiewicza, Karola Klobassy i Tytusa Trzecieskiego. Zobaczą jak funkcjonowała dawna kopalnia, zajrzą w głąb pradawnych szybów ropnych i spotkają duchy przeszłości, które ośmielone magią nocy opowiedzą o minionych czasach…


Najstarsza w świecie, nadal czynna kopalnia ropy naftowej zaprasza! Tej nocy musicie być z nami!
 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 430 01
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 515 252 776
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie