TWOJA SPRAWA BĘDZIE ZAŁATWIANA W NASTĘPUJĄCY SPOSÓB:
Złożony wniosek zostanie dokładnie przeanalizowany i sprawdzony.
W razie wystąpienia braków otrzymasz wezwanie do uzupełnienia wniosku w ustawowym terminie 7 dni. W przypadku braku uzupełnienia sprawa pozostanie bez rozpatrzenia. Po uzupełnieniu dokumenty zostaną ponownie sprawdzone. Następnie Wydział występuje o przeprowadzenie kontroli przez: Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska (z udziałem przedstawicieli Wydziału) oraz Komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Kontrola kończy się opinią w formie postanowienia. Po wizji lokalnej i skompletowaniu dokumentów sprawa zostanie zakończona wydaniem pozwolenia.
|
DOKUMENTY JAKIE BĘDĄ CI POTRZEBNE:
- wniosek*,
- proponowana forma i wysokość zabezpieczenia roszczeń (art. 42 ust. 1 pkt. 9a, art. 48a ustawy o odpadach),
- tytuł prawny do miejsca magazynowania odpadów - art. 25 ustawy o odpadach,
- dokument potwierdzający prawo własności, prawo użytkowania wieczystego, prawo użytkowania albo umowę dzierżawy nieruchomości (dot. zbierania odpadów niebezpiecznych, przetwarzania odpadów przez wypełnianie terenów niekorzystnie przekształconych, zbierania odpadów komunalnych lub odpadów pochodzących z przetwarzania odpadów komunalnych, przetwarzania odpadów komunalnych lub odpadów pochodzących z przetwarzania odpadów komunalnych) - art. 41b oraz 42 ust. 4a ustawy o odpadach,
- decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (gdy jest wymagana),
- operat przeciwpożarowy, zawierający warunki ochrony przeciwpożarowej instalacji, obiektu lub jego części lub innego miejsca magazynowania odpadów,
- postanowienie Komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej (możliwość wniesienia zażalenia),
- decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, o ile jest wymagana,
- plan z zaznaczonymi miejscami magazynowania odpadów,
- potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej,
- inne dokumenty (art. 42 ust. 5, 6, 7 ustawy o odpadach).
* Wniosek należy opracować na podstawie ustawy o odpadach i rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie katalogu odpadów
DODATKOWE INFORMACJE:
- Posiadacz odpadów obowiązany do uzyskania zezwolenia na zbieranie odpadów lub zezwolenia na przetwarzanie odpadów jest zobowiązany do zabezpieczenia roszczeń (obowiązek nie dotyczy odpadów określonych w art. 48a ust. 2 ustawy o odpadach).
- Forma zabezpieczenia roszczeń - depozyt, gwarancja bankowa, gwarancja ubezpieczeniowa, polisa ubezpieczeniowa.
- Posiadacz odpadów do wniosku załącza propozycję formy i wysokości zabezpieczenia roszczeń.
- Formę i wysokość zabezpieczenia roszczeń określa się w drodze postanowienia (przysługuje zażalenie).
- W terminie 2 tygodni od doręczenia ostatecznego postanowienia posiadacz odpadów jest obowiązany wpłacić zabezpieczenie roszczeń w formie depozytu, lub złożyć oryginał gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub polisy ubezpieczeniowej.
- Posiadacz odpadów ma obowiązek utrzymywać ustanowione zabezpieczenie roszczeń przez okres obowiązywania zezwolenia na zbieranie odpadów lub zezwolenia na przetwarzanie odpadów i po zakończeniu obowiązywania tych zezwoleń, do czasu uzyskania ostatecznej decyzji o zwrocie zabezpieczenia roszczeń.
|
TERMINY:
W przypadku złożenia kompletnego wniosku wraz z załącznikami i opłata skarbowa - okres oczekiwania nie będzie dłuższy niż jeden miesiąc, a w przypadku sprawy szczególnie skomplikowanej - nie dłuższy niż dwa miesiące. W razie opóźnień związanych z uzupełnieniem wniosku przez wnioskodawcę termin może się przedłużyć o czym wnioskodawca zostanie poinformowany pisemnie.
DODATKOWE INFORMACJE:
Można uzyskać pod numerem telefonu 13 47 43 640
|