POKOJE ZAGADEK pt. „Sekretny galimatias” - uczestnicy konkursu
09.03.2023

POKOJE ZAGADEK pt. „Sekretny galimatias” - pod takim hasłem odbył się konurs dla młodzieży

W dniu 3 marca 2023 r. o godzinie 8:30 w Kampusie Politechnicznym Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie odbył się konkurs POKOJE ZAGADEK pt. „Sekretny galimatias”, który organizowany jest w ramach przedsięwzięcia „Zdobywaj doświadczenie i umiejętności z KPU w Krośnie”. W konkursie wzięło udział 14 zespołów 5-osobowych z krośnieńskich szkół ponadpodstawowych.

Celem Konkursu było rozwijanie logicznego myślenia, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, pobudzenie inteligencji, szybkości działania oraz sprytu, promowanie wiedzy technicznej wśród młodzieży.

Konkurs obejmował zagadnienia z następujących dziedzin: matematyka, chemia, fizyka, ekonomia, informatyka.

Uczniowie brali udział w rozgrywkach podzielonych na dwie rundy po 7 grup w 7 pokojach:

• Interaktywny projekt budowlany kierunek Budownictwo,
  • Świecący łańcuch kierunek Energetyka,
  • Galimatias wodno-geologiczny kierunek Inżynieria środowiska,
  • Bomba w górę! kierunek Informatyka,
  • Pracownia geniusza kierunek Mechanika i budowa maszyn,
  • Ekonomiczne meandry kierunek Zarządzanie,
  • Łamigłówka i robot kierunek Automatyka i Robotyka.

W każdym z pokoi znajdowały się zadania opracowane przez wykładowców PANS w Krośnie. Celem gry było rozwiązanie zadań i uzyskanie kodu do skrzynki z kluczem.

Na podium nagrodziliśmy trzy najlepsze grupy. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego o łącznej wartości około 3 000,00 zł.

logo Norway grands.png [6.05 KB]

Zrealizowano w ramach projektu pn. „Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO" realizowanego w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowanego w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Wysokość otrzymanego dofinansowania wynosi 15 328 498,86 PLN. Beneficjentem/ Partnerem Wiodącym jest Miasto Krosno. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców.