1431086321.jpg
21.08.2020

Cele nowej ścieżki rozwoju Krosna. Prosimy o opinie

Od kilku miesięcy Zespół Miejski i Rada Rozwoju Krosna intensywnie pracują nad nową ścieżką rozwoju naszego miasta. Na podstawie szczegółowej diagnozy problemów, opinii i uwag zgłaszanych przez mieszkańców w badaniach ankietowych i konsultacjach, a także wniosków z pracy warsztatowej, zostały wypracowane propozycje celów rozwojowych. W jakim stopniu odpowiadają one na potrzeby mieszkańców i jak można je udoskonalić?

Zapraszamy do wyrażenia opinii i wspólnej pracy nad opracowaniem ostatecznego kształtu celów rozwoju Krosna. Konsultacje trwają do 1 września 2020 r. Następnie, na podstawie zebranych uwag zostaną wypracowane ostateczne cele, które znajdą odzwierciedlenie w Planie Rozwoju Lokalnego Krosna.
 

Wypełnij ankietę na Portalu Konsultacji Społecznych:

ANKIETA

 

Propozycje celów rozwoju Krosna:

CEL 1: MIESZKAJ W ZIELONYM KROŚNIE
Miasto zatopione w zieleni, umożliwiające życie w zdrowym i bezpiecznym środowisku, z dostępną i zróżnicowaną ofertą mieszkań, domów i terenów pod inwestycje mieszkaniowe, bogatą ofertą usług komunalnych i wdrożonymi rozwiązaniami z zakresu zrównoważonej mobilności miejskiej.

CEL 2: ZARABIAJ W KROŚNIE
Miasto ze stabilną, konkurencyjną i innowacyjną gospodarką, opartą na wiedzy i potencjale mieszkańców.

CEL 3: ŻYJ AKTYWNIE W KROŚNIE
Miasto zaprojektowane razem z mieszkańcami, z przyjaznymi i atrakcyjnymi przestrzeniami do rekreacji, bogatą ofertą edukacji dla wszystkich, z dobrej jakości usługami publicznymi, odpowiadającymi na potrzeby mieszkańców w każdym wieku.

CEL 4: DECYDUJ O KROŚNIE
Miasto ludzi zaangażowanych w kreowanie rozwoju inteligentnego miasta, dumnych ze swojej tożsamości i aktywnie włączających się w zarządzanie miastem.

CEL 5: ZAPRASZAJ DO KROSNA
Miasto, które potrafi wypromować swoje niezwykłe dziedzictwo kulturowe, przemysłowe i przyrodnicze, wspierając rozwój turystycznej marki Krosna.
 

Ankieta jest anonimowa, a uzyskane wyniki zostaną wykorzystane na potrzeby opracowania projektu pn. „Kreujemy + Rozwijamy + Ożywiamy + Stymulujemy + Nakreślamy + Odmieniamy = KROSNO”, który zostanie zgłoszony do konkursu w ramach programu „Rozwój Lokalny”, finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Rynek 5

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie