Dołącz do OS - grafika

Akcja. Dołącz do OS

Stowarzyszenie Kogel Mogel zaprasza chętne osoby do wzięcia udziału w trzy etapowym działaniu, poprzez które zainteresowani zdobędą wiedzę i kompetencje w obszarze organizowania społecznościowego oraz otrzymają szansę na zatrudnienie.

Kim jest OS?
Organizator społecznościowy to osoba żywo zainteresowana rozwojem lokalnym, posiadająca przekonanie, że zmiana świata na lepsze odbywa się poprzez mobilizowanie społeczności wokół wspólnej wizji.

Czym zajmuje się OS?
Organizator społecznościowy dociera do ludzi, wysłuchuje ich, łączy w tożsame grupy i motywuje do budowania wspólnej siły.

Co uzyska osoba, która dołączy do akcji?

1. WIEDZĘ. Zainteresowany dowie się czym jest organizowanie społecznościowe oparte na modelu brytyjskim, które od ponad 10-lat jest stosowane w Anglii jako skuteczna metoda pracy z mieszkańcami, w celu dokonywania takich zmian najbliższego otoczenia jakich sami oczekują.
    Szkolenie potrwa 4 dni po 8h. Podczas kursu uczestnik dowie się czym jest organizowanie społecznościowe w nawiązaniu do przedmiotowej wiedzy.
  2. TRENING UMIEJĘTNOŚCI SŁUCHANIA. Uczestnik sprawdzi się w realizacji jednej z faz organizowania społecznościowego – Fazie Słuchania.
    Zgodnie z wskazówkami, w oparciu o przygotowany na szkoleniu scenariusz, uczestnik samodzielnie przeprowadzi rozmowy z 20 wybranymi przez siebie mieszkańcami Krosna. Efekt pracy zostanie oceniony przez specjalistów.
  3. DOSTĘP DO PRACY JAKO OS. Uczestnik będzie mógł wziąć udział w rekrutacji na stanowisko krośnieńskiego organizatora społecznościowego.

Jedna z osób biorących udział w działaniu - Akcja. Dołącz do OS., otrzyma zatrudnienie w wymiarze 1/8 etatu, przez okres 14 miesięcy. Zatrudnienie będzie wspierane superwizjami indywidualnymi i grupowymi oraz feedbackiem.

Oferta dla kandydatów na OS - Dołącz do OS - grafika.png [922.20 KB]

Zobacz jak działa to w UK -> TUTAJ.

Zapraszamy! Udział jest bezpłatny. Nabór trwa do 28.02.2023 r.

Zapisy poprzez  - FORMULARZ ONLINE.

Źródło zdjęć - pixabay