Akcja. Dołącz do Organizowania Społecznego -  Szkolenie

Akcja. Dołącz do Organizowania Społecznego (O. S.) I Etap – podsumowanie

Kto zdecydował się dołączyć do I etapu działania, poprzez które zainteresowani zdobywali wiedzę w obszarze organizowania społecznościowego? To zdecydowanie mieszanka już ukształtowanych i dojrzałych osób, które zawodowo reprezentują przeciwstawne branże. W 4 dniowym szkoleniu uczestniczyły osoby zarówno z obszarów społecznych ale i biznesowych, medialnych jak i administracji publicznej.

Taka różnorodność znakomicie przełożyła się na pracę podczas aktywnego kursu, który przygotowali i poprowadzili trenerzy z Centrum Doradztwa Strategicznego z Krakowa.

Szkolenie ukończyło 7 osób. 6 z nich postanowiło przejść do kolejnego, II etapu akcji – kampanii słuchania. Kursanci mają w nim za zadanie wyjść w teren i odbyć rozmowy z 20 mieszkańcami, na wybrany przez siebie temat związany z otoczeniem Krosna. Uczestnicy II etapu będą prowadzili działania w trzech obszarach Krosna: w dzielnicy Polanka, na osiedlu Traugutta oraz w dzielnicy Suchodół.

Osoby które prawidłowo wykonają zadanie, czyli: odbędą bezpośrednie rozmowy z 20 mieszkańcami oraz wypełnią i odeślą w terminie do 17.05.2023 RAPORT, wezmą udział w III etapie akcji – dostęp do pracy jako O.S., czyli rekrutacji na stanowisko krośnieńskiego organizatora społecznościowego w wymiarze ¼ etatu w okresie od czerwca do grudnia 2023 r.

logo Norway grands.png [6.05 KB]

Projekt pn. „Kreujemy + Rozwijamy + Ożywiamy + Stymulujemy + Nakreślamy + Odmieniamy = KROSNO” realizowany w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowany w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Wysokość otrzymanego dofinansowania wynosi 15 328 498,86 PLN. Beneficjentem/ Partnerem Wiodącym jest Miasto Krosno. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców.

Więcej informacji: