Ważne: Strona www.krosno.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Poprawa jakości powietrza w Krośnie - wymiana źródeł ciepła
NAZWA PROJEKTU: Poprawa jakości powietrza w Krośnie - wymiana źródeł ciepła
PROGRAM: Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020
INFORMACJA O PROJEKCIE
WARTOŚĆ CAŁKOWITA PROJEKTU:
12 429 867,15 zł
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA:
8 526 860,00 zł (85% wydatków kwalifikowanych)
WKŁAD WŁASNY:
3 903 007,15 zł
BENEFICJENT:
Miasto Krosno
PARTNERZY:
-
OBSZAR PROJEKTOWY:
Ochrona środowiska
KATEGORIA:
Inwestycyjny
OKRES REALIZACJI:
REALIZACJA OD:
12.10.2018
REALIZACJA DO:
30.09.2022
OPIS PROJEKTU:
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Umowa o dofinansowanie została podpisana 27 maja 2019 roku.
Przedmiotem projektu jest wymiana nieefektywnych źródeł ciepła w 145 budynkach w mieście Krośnie: 96 budynków jednorodzinnych i 49 budynków wielorodzinnych.
Zakres rzeczowy całej inwestycji obejmuje następujące działania:
Montaż 96 szt. gazowych kotłów kondensacyjnych w budynkach jednorodzinnych na terenie Miasta, które zastąpiły nieefektywne źródła ciepła, czyli kotły na paliwo stałe (np. węgiel, ekogroszek, drewno).
Zastosowanie ciepła sieciowego w zakresie c.o. i c.w.u.: w 36 budynkach wielorodzinnych wykonany zostanie węzeł cieplny dwufunkcyjny dla potrzeb centralnego ogrzewania i centralnej wody użytkowej.
Zastosowanie ciepła sieciowego w zakresie c.w.u.: w 1 budynku wielorodzinnym wykonany zostanie węzeł cieplny jednofunkcyjny dla potrzeb centralnej wody użytkowej.
Zastosowanie ciepła sieciowego w zakresie c.o.: w 10 budynkach wielorodzinnych wykonanych zostanie 12 węzłów cieplnych jednofunkcyjnych dla potrzeb centralnego ogrzewania (w 1 budynku realizacja 3 węzłów).
Zastosowanie ciepła sieciowego (węzły cieplne dwufunkcyjne do c.o. i c.w.u. z opomiarowaniem każdego mieszkania oddzielnie na klatkach schodowych): w 1 budynku węzeł cieplny dwufunkcyjny wraz z opomiarowaniem każdego mieszkania oddzielnie na klatkach schodowych.
Wykonanie wewnętrznych przyłączy c.w.u. i c.o. do mieszkań oraz likwidacja piecyków gazowych do ciepłej wody użytkowej – przyłączenie mieszkań do sieci ciepłowniczej w zakresie c.w.u.: wykonanie wewnętrznych instalacji rozprowadzających c.w.u. i c.o. do 930 mieszkań oraz likwidacja piecyków gazowych do c.w.u. w 893 z nich.
Wykonanie przyłączy ciepłowniczych wysoki parametr: 22 sztuki o łącznej długości 1437,50 mb.
Beneficjenci Zbiorowi biorący udział w projekcie:
Krośnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa (KSM),
Spółdzielnia Mieszkaniowa Metalowiec w Krośnie,
Towarzystwo Budownictwa Społecznego – Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe Sp. z.o.o. w Krośnie (TBS).
Cele związane z realizacją projektu:
poprawa jakości powietrza poprzez obniżenie emisji szkodliwych pyłów PM10 i PM2,5 oraz redukcję emisji gazów cieplarnianych - ograniczenie emisji CO2,
poprawa efektywności energetycznej obiektów poprzez wymianę nieefektywnych źródeł ciepła,
poprawa komfortu życia i bezpieczeństwa mieszkańców miasta.