W ramach projektu pn. „ Poprawa jakości kształcenia zawodowego uczniów z Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie poprzez tworzenie nowoczesnych pracowni do nauczania przedmiotów zawodowych” zmodernizowana została baza dydaktyczna szkoły polegająca na doposażeniu trzech pracowni w urządzenia i sprzęt niezbędny do kształcenia w sektorze IT w pracowniach do nauki: programowania, sieci komputerowych oraz systemów komputerowych i urządzeń techniki komputerowej systemów. Prace objęły również remont tych pracowni i dostosowanie ich dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynku wybudowano windę.
Celem projektu wynikającym z analizy potrzeb była poprawa jakości kształcenia zawodowego uczniów i uczennic Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie poprzez inwestycję w istniejącą bazę dydaktyczną szkoły polegającą na: doposażeniu trzech pracowni w urządzenia i sprzęt niezbędny do kształcenia w sektorze IT oraz modernizacji infrastruktury tych pracowni w celu poprawy warunków kształcenia i praktycznej nauki zawodu.
Zakres projektu pozwolił na osiągnięcie celu projektu: - powstanie innowacyjnych pracowni i stworzenie nowoczesnych laboratoriów do przedmiotów zawodowych wyposażonych w nowoczesne urządzenia i oprogramowanie, służących do praktycznej nauki zawodu i rozszerzaniu kwalifikacji; - modernizacja pracowni stanowi szansę dla młodych ludzi na zdobycie odpowiednich, adekwatnych dla zapotrzebowania rynku pracy kwalifikacji zawodowych związanych z przemysłem wysokich technologii w sektorze IT, - dostępność szkoły dla osób niepełnosprawnych. Projekt objął modernizację bazy dydaktycznej szkoły polegającej na doposażeniu trzech pracowni w urządzenia i sprzęt niezbędny do kształcenia w sektorze IT w pracowniach do nauki: programowania, sieci komputerowych oraz systemów komputerowych i urządzeń techniki komputerowej systemów. Prace objęły również remont tych pracowni i dostosowanie ich dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynku wybudowano windę. Grupę docelową stanowili: uczennice i uczniowie szkoły Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących kształcący się i wchodzący na rynek w sektorze IT, nauczyciele kształcenia zawodowego w przemyśle high-tech, rodzice uczniów korzystających z bazy dydaktycznej, niepełnosprawni korzystający ze zmodernizowanej nowej bazy dydaktycznej, jak również pozostali uczniowie zainteresowani nauką w Zespole Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących. Efektem realizacji projektu było znaczące podniesienie jakości kształcenia zawodowego, w tym zwiększenie szans uczniów na rynku pracy.
W ramach projektu osiągnięto wskaźniki produktu:
- liczba doposażonych szkół: 1 szt.
- pojemność klas w nowych lub zmodernizowanych placówkach oświatowych: 828 osoby (uczniowie i i uczennice technikum)
- liczba obiektów dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (EFRR/FTS/FS) - 1 szt.
W dniu 26 sierpnia 2024 r. pomiędzy Województwem Podkarpackim a Gminą Miasto Krosno została podpisana umowa nr FEPK.05.01-IZ.00-0064/23 o dofinansowanie realizacji Projektu.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
|