14.10.2009

ŻYCZENIA NA DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„Dobroć jest ważniejsza od mądrości, a uznanie tej prawdy, owej mądrości początek”

Th. Isaak Rubins

Dyrektorzy Szkół  i Placówek Oświatowych

w Krośnie

14 października – to dzień szczególny dla całej społeczności szkolnej - Dzień Edukacji Narodowej. Pragnę w dniu Waszego Święta serdecznie podziękować Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i wszystkim pracownikom Administracyjno-Obsługowym Szkoły za trud, wysiłek, pasję, za czas poświęcony edukacji młodego pokolenia - przygotowanie go do godnego społecznie życia. Dziękuję Państwu za zaangażowanie i wytrwałą pracę, uwieńczoną licznymi sukcesami wychowanków, za rozwijanie ich zainteresowań i predyspozycji zawodowych, za wkład jaki wnosicie w kształtowanie postaw, zachowań i umiejętności młodzieży.

Dziękuję Wam Drodzy Nauczyciele, że zajmujecie się nie tylko edukacyjną codziennością, ale też znajdujecie czas na „inwestowanie w siebie" - pokonujecie kolejne nauczycielskie stopnie. Jest to ogromnie ważne zarówno dla Was, jak i dla Szkoły. W obecnych jakże trudnych czasach potrzebni są ludzie, którzy chcą i potrafią dzielić się z innymi swoją pasją, profesjonalizmem i wiedzą. Wiem, że dobrze wykształcona i wychowana młodzież stanowi o wartości każdej lokalnej społeczności - jest jej nadzieją na lepsze jutro. Życzę, abyście Państwo odnaleźli w swojej niełatwej pracy nauczyciela życiowe spełnienie, by przyniosła ona satysfakcję i zadowolenie.

W tym ważnym dniu, słowa uznania kieruję do pracowników samorządowych, którzy swą służbę wykonują na rzecz krośnieńskiej oświaty.

Z dużym szacunkiem i wdzięcznością odnoszę się do  emerytowanych pracowników oświaty, którzy przez wiele lat wytrwale, z wielkim oddaniem poświęcali się swej pracy  i wpajaniu dobrych wartości młodym ludziom.

Życzę, aby kolejne lata były równie udane, bogate w osiągnięcia, by w dalszym ciągu przebiegały pod znakiem rozwoju, a osiągnięte sukcesy, tak  jak w bieżącym roku, mogły być powodem do zaszczytu dla naszego miasta.

Wszystkim Państwu  życzę cierpliwości, wytrwałości i wyrozumiałości, wszelkiej radości płynącej z codziennego kontaktu z młodym pokoleniem, spełnienia  marzeń w życiu osobistym.

z  wyrazami szacunku

Bronisław Baran

Zastępca Prezydenta Miasta Krosna

Krosno, 14 października 2009 r.