Logo konkursu
25.02.2019

Zwycięstwo Szkoły Podstawowej nr 10 w Krośnie w konkursie „Lekcja o Funduszach Europejskich V”

Krośnieńska Szkoła Podstawowa nr 10 znalazła się wśród laureatów konkursu na najlepsze hasło promujące Fundusze Europejskie. Konkurs był organizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”.

W ramach projektu, podczas niekonwencjonalnych lekcji z użyciem dedykowanych materiałów dydaktycznych, uczniowie mieli szansę dowiedzieć się jak wiele możliwości dają Fundusze Europejskie. W akcji wzięło udział ponad 8000 uczniów z 268 szkół podstawowych (klas 6 - 8) Polski Wschodniej, czyli województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, a także świętokrzyskiego. Na zakończenie projektu przeprowadzono konkurs na najciekawsze hasło promujące Fundusze Europejskie.

Do udziału w konkursie zaproszone były wszystkie szkoły, biorące udział w projekcie. Nadeszło 119 zgłoszeń, z czego 25 placówek uzyskało wyróżnienie jury konkursowego.

Wygrana nie byłaby możliwa bez osobistego zaangażowania nauczycielki koordynującej w szkole realizację projektu, pani Gabrieli Wróbel. Zainspirowana przez uczniów wymyśliła hasło, dzięki któremu Szkoła Podstawowa nr 10 stała zdobyła główną nagrodę w konkursie, czyli nową tablicę interaktywną.

Czas poznać nagrodzone hasło konkursowe! Oto ono:
Zmienić regionu duszę? Mogę! Chcę, choć nie muszę… Lubię to! Europejskie Fundusze.