11.12.2009

Zwycięstwo drużyny ze Szczepanika!

Dwie trzyosobowe drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie w dniu 24 listopada 2009 roku wzięły udział w ogólnopolskim konkursie na temat zmian klimatu ze szczególnym uwzględnieniem globalnego ocieplenia...

Była to pierwsza edycja internetowego konkursu zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Geograficzne.  Drużyna z klasy II LOc w składzie: Anna Jedziniak, Paulina Klamut, Katarzyna Zajdel, zajęła pierwsze miejsce w kraju, wygrywając tym samym profesjonalny teleskop astronomiczny dla szkoły. Druga drużyna, z klasy III LOe w składzie: Michał Frydrych, Kamil Goleń, Agnieszka Rakoczy, uplasowała się na siódmej pozycji Ex aequo z pięcioma innymi drużynami. Opiekunkami wyżej wymienionych drużyn były: nauczyciel geografii- mgr Krystyna Janocha i nauczyciel biologii – mgr Agnieszka Korzec. Dzięki zdobytej nagrodzie uczniowie naszej szkoły będą mogli poszerzać swoje zainteresowania i wiedzę dotyczącą astronomii.

Osoby szczególnie zainteresowane tematem globalnego ocieplenia odsyłamy na stronę internetową www.zmianyklimatu.pl Pod adresem tym można sprawdzić swoje wiadomości z zakresu ekologii, obejrzeć filmy tematyczne oraz zobaczyć listę laureatów ww. konkursu.