1930869062.jpg
10.11.2016

Zuzia - dziewczyna na medal !

W dniach 3 - 6 listopada 2016 roku w Katowicach odbył się VIII Ogólnopolski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. Do rywalizacji zgłosiły się oddziały regionalne Olimpiad Specjalnych z całej Polski, a łączna ilość zawodników wynosiła 120 osób.

W reprezentacji Województwa Podkarpackiego znalazła się Zuzanna Hejnar - uczennica pierwszej klasy gimnazjum w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Krośnie.
Zuzka to uczennica niezwykle solidna i zdyscyplinowana, włożyła wiele sił i potu w treningi pływackie, co przełożyło się na bardzo udany występ podczas zawodów. W startach indywidualnych Zuzia wywalczyła złoty medal na dystansie 25 metrów stylem grzbietowym i brązowy krążek na tym samym dystansie stylem dowolnym.

Zuzia - dziewczyna na medal ! - zdjęcie w treści

W ostatnim dniu zawodów dołożyła do swoich trofeów jeszcze jeden, tym razem srebrny medal w sztafecie 4 x 25 metrów stylem dowolnym. Sztafeta płynęła w składzie: Zuzanna Hejnar - Krosno, Mateusz Kwiatek - Dębica, Daniel Mączka - Leżajsk i Sylwia Wojtula - Dębica.

Osobami przygotowującymi Zuzannę do tych zawodów i współtwórcami jej sukcesów są nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Małgorzata Czeszyk i Pan Marcin Zajdel.