logo nabór 2019

Znane są wyniki rekrutacji do klas pierwszych miejskich szkół podstawowych

W środę 20 marca 2019 r. szkolne komisje rekrutacyjne opublikowały wyniki rekrutacji do klas pierwszych miejskich szkół podstawowych. Do 25 marca (poniedziałek) rodzice dzieci ubiegający się o miejsce w szkołach innych niż obwodowe, mają czas na potwierdzenie woli zapisu dziecka do szkoły, do której zostało zakwalifikowane.

W tym roku 337 rodziców wybrało dla swoich dzieci szkoły obwodowe, pozostali (144 osoby) ubiegali o miejsce w szkołach poza obwodem. O zakwalifikowaniu się do danej szkoły, decydowała suma uzyskanych punktów za spełnianie kryteriów ustalonych w drodze uchwały przez Radę Miasta Krosna. Wśród starających się o miejsce w szkołach było 39 osób zamieszkałych poza Krosnem. Rodzice, którzy składali wnioski o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej mogą sprawdzić wynik rekrutacji po zalogowaniu się na stronie internetowej https://nabor.pcss.pl/krosno/szkolapodstawowa/.

Biorąc pod uwagę liczbę kandydatów oraz dopuszczalne prawem limity liczby uczniów w klasach pierwszych pojawiła się konieczność zwiększenia w szkołach liczby oddziałów. Łącznie utworzono 22 oddziały, do których zakwalifikowano 476 kandydatów.

Wśród oddziałów jest klasa sportowa o specjalności pływanie w Szkole Podstawowej Nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi, do której zakwalifikowano 23 uczniów. W tej szkole powstaje również klasa integracyjna. Największym zainteresowaniem rodziców cieszyła się Szkoła Podstawowa Nr 6 i Szkoła Podstawowa Nr 8.

Spośród wszystkich starających się o miejsce nie zakwalifikowało się jedynie 5 kandydatów. Są to kandydaci spoza Krosna, którzy we wniosku wskazali tylko jedną szkołę.

Wszyscy zainteresowani edukacją w Krośnie będą mieli jeszcze możliwość ubiegania się o miejsce w rekrutacji uzupełniającej w terminie od 26 marca do 29 marca 2019 r.

Lista szkół, które będą prowadzić rekrutację uzupełniającą wraz z liczbą wolnych miejsc w tych placówkach, zostanie opublikowana w najbliższy wtorek 26 marca 2019 r.