19.03.2013

Znane są już wyniku konkursu „Mam 6 lat” na poziomie regionalnym

W ostatnich dniach (14 marca 2013 r.) odbyła się finałowa gala rozdania nagród w konkursie organizowanym przez Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”. Konkurs organizowany już po raz drugi miał na celu wyłonienie i wypromowanie najciekawszych  działań wspierających adaptację dzieci sześcioletnich do edukacji szkolnej.

W tym roku, oprócz rad rodziców, udział w konkursie mogli wziąć także uczniowie klas I-III, którzy  poszli do szkoły jako sześciolatki. Przewidziano dla nich specjalną kategorie konkursową pod tytułem „Mam 6 lat i potrafię...". W formie listów, rysunków, filmików dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności, jakie nabyli w szkole. Prace zostały ocenione na I etapie – regionalnym i właśnie z tego etapu znane są już wyniki krośnieńskich szkół i przedszkoli.

Znane są już wyniku konkursu „Mam 6 lat” na poziomie regionalnym - zdjęcie w treści

W kategorii uczniów:
I miejsce - Oliwia Stawska MZS Nr 3 (prezentacja multimedialna)
II miejsce - Zofia Koczot SP Nr 3 (prezentacja multimedialna)
II miejsce - Nikola Cierpiak MZS Nr 2 (forma literacka)
Wyróżnienie - Aleksandra Dębska MZS Nr 4 (prezentacja multimedialna)

W kategorii Rad Rodziców w szkole podstawowej:
I miejsce - Rada Rodziców z MZS Nr 1 (prezentacja multimedialna)
III miejsce - Rada Rodziców z MZS Nr 5 (prezentacja multimedialna)

Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym – GRATULUJEMY!

Konkurs odbył się w trzech kategoriach.
1. Rada Rodziców przedszkola: „Przyjaźnie z przedszkola do szkoły” – Jak moje przedszkole współpracuje ze szkołą, by przejście z przedszkola do szkoły było przyjazne – możliwe formy literackie lub multimedialne.
2. Rada Rodziców szkoły: „Sześciolatek w przyjaznej szkole” – Jak moja szkoła przygotowała się na przyjęcie sześciolatków do pierwszej klasy – możliwe formy literackie lub multimedialne.
3. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat: „Mam 6 lat i potrafię..." – Jakie umiejętności nabywają sześciolatki w szkole – możliwe formy to listy, rysunki, filmiki.

Najlepsze prace na poziomie regionalnym wybierali Kuratorzy Oświaty, a w najbliższym czasie kapituła  powołana przez Ministra Edukacji Narodowej oceni także prace na II etapie – krajowym. Uroczysta Ogólnopolska Gala Konkursu odbędzie się 11 kwietnia 2013 r. Mamy nadzieję, że nasi najmłodsi i ich rodzice zostaną docenieni także na etapie krajowym.