31.01.2020

ZNANE SĄ JUŻ TERMINY REKRUTACJI DO KROŚNIEŃSKICH PRZEDSZKOLI NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Od 3 lutego 2020 r. do 13 lutego 2020 r. do godz. 15 00  rodzice dzieci uczęszczających obecnie do miejskich przedszkoli będą mogli elektronicznie w systemie NABÓR wypełniać deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021, a po jej wydrukowaniu i podpisaniu składać w przedszkolu.

W związku z tym od najbliższego poniedziałku udostępniony zostanie serwis internetowy NABÓR https://nabor.pcss.pl/krosno/, w którym zamieszone będą informacje na temat zasad, terminów i kryteriów zapisu dzieci do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2020/2021. Rodzice będą mogli również zapoznać się z pełną ofertą przedszkoli.

Brak złożenia deklaracji kontynuowania edukacji w tym samym przedszkolu w ustalonym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w danym przedszkolu.

Po ustalonej liczbie miejsc rekrutacyjnych, kolejnym etapem naboru będzie składanie przez rodziców dzieci zamieszkałych w Krośnie w systemie NABÓR wniosków o przyjęcie do miejskich przedszkoli na rok szkolny 2020/2021.

Rodziców zapisujących dzieci do przedszkoli miejskich zachęcamy do zapoznania się z informatorem zamieszczonym w serwisie internetowym NABÓR https://nabor.pcss.pl/krosno/ - w zakładce Dokumenty, który zawiera wszelkie niezbędne komunikaty oraz wyjaśnienia.

W zakładce Aktualności ww. strony zamieszczane będą bieżące informacje dotyczące kolejnych etapów rekrutacyjnych.

Zamieszczony poniżej harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym określony został w Załączniku do Zarządzenia Nr 523/2020 Prezydenta Miasta Krosna z dnia 24 stycznia 2020 r.

HARMONOGRAM – TERMINY NABORU

Etap rekrutacji/czynność rodzica

od

do

Postępowanie rekrutacyjne

31 stycznia

Opublikowanie w systemie NABÓR zasad i terminów rekrutacji do przedszkoli*.

godz. 1500

Elektroniczne wypełnianie w systemie NABÓR deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego i składanie deklaracji w przedszkolu.

Informacja o liczbie miejsc rekrutacyjnych w przedszkolach*.

godz. 1500

Składanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola* - podpisany przez rodzica wydruk z systemu NABÓR wraz kompletem dokumentów/oświadczeń potwierdzających spełnianie wybranych kryteriów rekrutacyjnych przyjmuje przedszkole* pierwszego wyboru.

3 marca

Weryfikacja przez komisje rekrutacyjne wniosków o przyjęcie do przedszkola* i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

5 marca

Opublikowanie przez komisje rekrutacyjne list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

5 marca

11 marca

godz. 1500

Potwierdzanie przez rodziców woli zapisu dziecka do przedszkola*, do którego zostało zakwalifikowane oraz podpisywanie informacji o warunkach korzystania z wychowania przedszkolnego.

13 marca

Opublikowanie przez komisje rekrutacyjne list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Procedura odwoławcza

13 marca

W terminie 7 dni od dnia opublikowania list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych rodzic może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.

W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzic może wnieść do dyrektora przedszkola* odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

17 marca

Wskazanie przez prezydenta miasta rodzicom dzieci nieprzyjętych innego przedszkola, które może przyjąć dziecko.

Postępowanie uzupełniające **

18 marca

Udostępnienie informacji o wolnych miejscach w przedszkolach*, które prowadzą rekrutację uzupełniającą.

18 marca

23 marca

godz. 1500

Przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola* - formularz wniosku można pobrać z przedszkola* lub ze strony NABÓR.

Wniosek wraz kompletem dokumentów/oświadczeń potwierdzających spełnianie wybranych kryteriów rekrutacyjnych można złożyć w trzech przedszkolach* wskazując preferowaną kolejność.

25 marca

26 marca

Opublikowanie przez komisje rekrutacyjne list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

26 marca

30 marca

31 marca

Opublikowanie przez komisje rekrutacyjne list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Procedura odwoławcza

31 marca

* dotyczy także oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych
** postępowanie uzupełniające jest prowadzone bezpośrednio przez przedszkola posiadające wolne miejsca bez rejestracji w systemie NABÓR