Uczennice kończące szkoę - fot. pixabay
04.07.2023

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie z Krosna wypadli świetnie!

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminu ósmoklasisty. W tym roku przystąpiło do niego 649 uczniów uczęszczających do szkół na terenie miasta Krosna.

W tym roku egzamin odbył się w dniach od 23 do 25 maja 2023 r. Składał się on z trzech przedmiotów obowiązkowych tj.: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Egzamin ósmoklasisty przeprowadzany jest w formie pisemnej i jest dla uczniów obowiązkowy, a uzyskane wyniki maja wpływ na wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Procentowe wyniki egzaminu ósmoklasisty w roku 2023 na tle powiatu krośnieńskiego, województwa podkarpackiego i Polski
EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
Język polski Matematyka Język angielski
MIASTO KROSNO 73 63 74
POWIAT KROŚNIEŃSKI 68 57 62
WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE 68 56 65
POLSKA 66 53 66

Źródło: Opracowanie własne na postawie danych OKE i CKE

Analiza uzyskanych wyników egzaminu ósmoklasisty przez uczniów krośnieńskich szkół prowadzonych przez miasto Krosno wykazała, że:

Najwyższą skalę staninową średnich wyników uzyskały:

1. Szkoła Podstawowa Nr 8 w Miejskim Zespole Szkół Nr 8 oraz Szkoła Podstawowa Nr 15 w Miejskim Zespole Szkół Nr 4,
  2. Szkoła Podstawowa Nr 3,
  3. Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Przedszkolnymi oraz Szkoła Podstawowa Nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi.

Najwyższe wyniki procentowe z przedmiotów zdawanych na egzaminie uzyskały:

• z języka polskiego:
    1) Szkoła Podstawowa Nr 15 w Miejskim Zespole Szkół Nr 4,
    2) Szkoła Podstawowa Nr 3 i Szkoła Podstawowa Nr 7 w Miejskim Zespole Szkół Nr 3,
    3) Szkoła Podstawowa Nr 8 w Miejskim Zespole Szkół Nr 8 i Szkoła Podstawowa Nr 12 w Miejskim Zespole Szkół Nr 2;
  • z matematyki:
    1) Szkoła Podstawowa Nr 3,
    2) Szkoła Podstawowa Nr 8 w Miejskim Zespole Szkół Nr 8,
    3) Szkoła Podstawowa Nr 12 w Miejskim Zespole Szkół Nr 2 i Szkoła Podstawowa Nr 15 w Miejskim Zespole Szkół Nr 4;
  • z języka angielskiego:
    1) Szkoła Podstawowa Nr 8 w Miejskim Zespole Szkół Nr 8,
    2) Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Przedszkolnymi,
    3) Szkoła Podstawowa Nr 15 w Miejskim Zespole Szkół Nr 4.

Serdecznie gratuluję osiągniętych wyników uczniom, ich nauczycielom oraz rodzicom. To kolejny rok, w którym nasi uczniowie uzyskali wyniki powyżej średniej: krajowej, województwa i powiatu krośnieńskiego będąc najlepszymi z języka polskiego i plasując się na drugim miejscu z matematyki i języka angielskiego wśród powiatów w województwie podkarpackim. Wyniki te potwierdzają wysoki poziom nauczania w krośnieńskich szkołach i są dla mnie powodem do satysfakcji i dumy. - powiedział Bronisław Baran Zastępca Prezydenta Miasta Krosna.