23.05.2023

19 maja 2023 r. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie w finale Ogólnopolskiego Konkursu Szkół Mody „Sztuka Przeobrażeń”, który odbył się w Zespole Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie reprezentowali uczniowie klasy 2 Technik Przemysłu Mody:

• Klaudia Jodłowska
  • Kamil Olejarski

Tegoroczna edycja pod tytułem „Polski folklor współcześnie” zgromadziła pasjonatów mody z całej Polski. Wzięli w nim udział uczniowie z następujących szkół:

• Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku,
  • Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju,
  • Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu,
  • Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy,
  • Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie,
  • Zespołu Szkół Nr 2 im. T. Kościuszki w Stalowej Woli,
  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie,
  • Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie,

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury konkursowe w składzie: Zastępca dyrektora Zespołu Szkół Gospodarczych pani Renata Mac. Dyrektor produkcji i kreacji w studiu mody VISSAVI pani Jolanta Ślęzak. Projektantka i właścicielka zakładu odzieżowego DUET pani Zuzanna Drozdowska.Trener branży beauty, wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno- Ekonomicznej w Jarosławiu oraz Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie pani Iwona Pięknik.Historyk sztuki, twórca i opiekun kolekcji strojów i akcesoriów historycznych w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie pani Beata Kuman.Projektantka i właścicielka Pracowni Mody Ślubnej AFRODYTA pani Kazimiera Nieczaj – przewodnicząca jury.

Prace uczniów "SZCZEPANIKA" zaprezentowane na finałowej gali w Rzeszowie zostały pozytywnie ocenione, co jest niezwykle ważne dla młodych projektantów #szkołamodykrosno tym bardziej, że konkurs jest na bardzo wysokim poziomie.

Praca Klaudii zajęła II miejsce w gronie 20 najlepszych projektantów z całej Polski.

Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszych modowych sukcesów w życiu!

Nauczycielki przedmiotów odzieżowych teoretycznych "Projektowanie mi stylizacja ubioru" p. Teresa Belcik i praktycznych "Wykonywanie wyrobów odzieżowych" p. Wiesława Szwast.

Zapraszamy również do odwiedzenia galerii z konkursu na stronie organizatora: https://zsgrzeszow.pl/index.php/galeria/2023/2023-w-szkole

Tekst został opracowany przez nauczycieli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Krośnie - p. Teresę Belcik oraz p. Wiesławę Szwast