09.01.2019

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 8 stycznia 2019 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 i Politechnika Rzeszowska podpisały porozumienie o współpracy. W ramach porozumienia uczelnia obejmie honorowym patronatem klasę technikum logistycznego, która będzie nosić nazwę klasy politechnicznej.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 i Politechnika Rzeszowska podpisały porozumienie o współpracy - zdjęcie w treści

Umowę określającą warunki współpracy w zakresie działalności edukacyjnej  podpisali dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej oraz Joanna Kubit, dyrektor ZSP nr 4 w Krośnie.

Podpisane porozumienie ma na celu wymianę doświadczeń i dalszy rozwój nawiązanej współpracy.

Jako szkoła chcemy mieć partnerstwo najlepszych uczelni w regionie, a Politechnika Rzeszowska jest taką uczelnią. Jesteśmy przekonani, że wpłynie to na jakość i efektywność kształcenia naszych uczniów. Uczelnia ma natomiast możliwość współpracy z uczniami, którzy mogą zostać potencjalnymi studentami PRz – mówi Joanna Kubit,  dyrektor ZSP nr 4 w Krośnie.

Opiekę merytoryczną i patronat honorowy nad klasą politechniczną sprawował będzie Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.

Politechnika Rzeszowska i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie mają wspólnego patrona Ignacego Łukasiewicza i to zobowiązuje do współpracy. Rolą uczelni jest wspomaganie szkolnictwa średniego. Chętnie będziemy służyć wiedzą i laboratoriami – mówi dr hab. inż. Stanisław Gędek, prof. PRz, dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.

Współpraca oparta będzie również na spotkaniach merytorycznych, wymianie doświadczeń i udziale nauczycieli w konferencjach organizowanych przez uczelnię. Porozumienie przewiduje także organizację staży dla nauczycieli i wykładów kadry akademickiej w ZSP nr 4 w Krośnie.

Aktualności Politechnika Rzeszowska

Opracowanie: ZSP Nr 4, Zdjęcie: A.Rembisz