2023213731.jpg

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 podpisuje umowy patronackie

19 marca 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podpisanie umowy patronackiej między Zespołem Szkół Pondgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie a Hotelem Nafta oraz Cukiernią" Jagusia" .

Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole: panią  Barbarę Jewiarz- Penar wiceprezes firmy INVESTIMUS,  pana Adama Chorzewskiego menagera Hotelu Nafta,  pana Arkadiusza Deptucha - właściciela Cukierni " Jagusia" oraz przedstawicieli krośnieńskich mediów.

Z ramienia szkoły umowę podpisała pani Dyrektor Ewa Starowiejska.

Hotel Nafta objął patronatem klasy: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik usług kelnerskich oraz uczniów z I klasy szkoły branżowej w zawodzie kelner.

Cukiernia "Jagusia" objęła patronatem klasy: technik technologii żywności - cukiernik oraz uczniów z I klasy szkoły branżowej w zawodzie cukiernik.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 podpisuje umowy patronackie - zdjęcie w treści

Celem patronatu jest wspólne promowanie zawodów z branży gastronomicznej oraz cukierniczej.  Współpraca z pracodawcami da uczniom  możliwość  odbywania zajęć w rzeczywistych warunkach, poszerzania wiedzy i umiejętności, a także podwyższy ich samoocenę.  Pracodawca będzie miał  możliwość wykształcenia pracowników zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Główny akcent współpracy położony będzie na rozwój kompetencji, umiejętności i wiedzy uczniów oraz nauczycieli poprzez wysokiej jakości kształcenie oparte na współpracy pomiędzy  szkołą, a pracodawcami (przedsiębiorcami). Działania te wiążą się ze stworzeniem systemu jak najwcześniejszego kontaktu ucznia z pracodawcą przy współudziale szkoły. Ponadto współpraca ta będzie miała na celu popularyzowanie i promowanie kształcenia zawodowego co  w procesie rozwoju młodego człowieka,  ma istotny wpływ na wybór dalszej ścieżki kariery.

Podpisanie umowy patronackiej to kolejne działanie związane z realizacją zadań reformy edukacji, mającej na celu rozwój szkolnictwa zawodowego.

Opracowanie: ZSP Nr 2