Uroczystość wręczenia tytułu Samochodowej Szkoły Roku krośnieńskiemu Mechanikowi

Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie Samochodową Szkołą Roku 2023

W ubiegły piątek tj. 16 czerwca  w auli ZSM odbyła się ważna uroczystość jaką było wręczenie krośnieńskiemu Mechanikowi dyplomu potwierdzającego uzyskanie tytułu Samochodowej Szkoły Roku 2023. Z tej okazji do  Krosna przybyli z Warszawy organizatorzy XXIV Olimpiady Techniki Samochodowej Szymon Kardasz – Redaktor Naczelny czasopisma „Automotoserwis” i Hanna Szyprowska - Sekretarz branżowego periodyku. Organizatorzy uznali, że tak prestiżowy tytuł powinno się wręczyć bezpośrednio szkole w obecności uczniów i nauczycieli.

Przypomnijmy zatem, że I miejsce zajął Dawid Bugiel, II miejsce zajął Adrian Jureczko, a na IV miejscu uplasował się Mateusz Pachana. Sukces ten jest tym cenniejszy, że w olimpiadzie wzięło udział ponad 2700 uczniów, a w finale ponad 300 uczniów reprezentujących ponad 100 szkół średnich samochodowych z całej Polski. To właśnie sprawiło, że Mechanik krośnieński otrzymał tytuł Samochodowej Szkoły Roku 2023. Warto też zaznaczyć, że opiekunami i przygotowującymi drużynę do zmagań byli nauczyciele: Piotr Boś i Roman Szajna.

Najważniejszym punktem spotkania w auli Mechanika było wręczenie szkole dyplomu i okolicznościowego grawertonu, który przekazywali goście z Automotoserwis. Oprócz nagród rzeczowych były też gratulacje dla uczniów, opiekunów i dyrekcji ZSM.

Na uroczystość przybyli również: Stanisław Fundakowski – Podkarpacki Wicekurator Oświaty, Zbigniew Kubit – Przewodniczący Rady Miasta Krosna, Tomasz Soliński – Zastępca Prezydenta Miasta Krosna, Marlena Gierucka – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Miasta Krosna oraz sponsorzy szkoły tj. Jan Wietecha – Prezes firmy Wietpol Aerospace Krosno oraz Joanna i Robert Mrozek – przedstawiciele firmy EUROSIM 3. Postanowili oni nagrodzić uczniów i nauczycieli, którzy osiągnęli ten sukces wygrywając 27 maja br. w Warszawie Finał XXIV OTS, o czym pisaliśmy wcześniej.