02.05.2017

ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO NA SPOTKANIU W PORTUGALII W RAMACH PROGRAMU „Erasmus+”

Projekt, w którym szkoła uczestniczy, dotyczy stosowania edukacji artystycznej w celu zapobiegania i przeciwdziałania porzucania szkoły przez uczniów.

W spotkaniu wzięli udział partnerzy z Portugalii i Włoch oraz reprezentujący Polskę:

• Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie
  • Krośnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku
  • Urząd Gminy w Chorkówce

Spotkanie było poświęcone zapoznaniu się z portugalskim systemem edukacji w ujęciu ogólnokrajowym i lokalnym oraz dzieleniu się dobrymi praktykami dotyczącymi stosowania edukacji artystycznej w celu zapobiegania i przeciwdziałania porzucania szkoły przez uczniów. W związku z tematem spotkania przeprowadzone zostały międzynarodowe warsztaty, seminaria oraz wizyta w szkole i w Urzędzie Miasta Barcelos. Zaplanowano także dalsze działania w ramach projektu.

ZESPÓŁ SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO  NA SPOTKANIU W PORTUGALII W RAMACH PROGRAMU „Erasmus+” - zdjęcie w treści

Uczestnicy spotkania mieli również okazję zwiedzić słynne miasto Porto i skorzystać z pięknej, słonecznej pogody, jakże odmiennej od tej w Polsce w ostatnich dniach...

Partnerzy projektu z Portugalii i Włoch przesyłają serdeczne pozdrowienia dla społeczności ZSKU oraz miasta Krosna, które odwiedzali w lutym bieżącego roku.