03.12.2021

Zdjęcie Zespołu Szkół Architektoniczno-Budowlanych ze stażu w Barcelonie w finałowej trójce laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego POWER foto

W dniu 25 listopada w Gdańsku podczas wydarzenia SkillsPoland nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego POWER foto, organizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, Zespół PO WER Kształcenie i szkolenia zawodowe.

1 (2).jpg [76.71 KB]

Do konkursu nadesłano blisko 300 fotografii, które najlepiej odpowiadają hasłu konkursu „Mój POWER – mój zawód. Za pomocą jednego zdjęcia przedstaw swój zawód”.
Celem Konkursu było podsumowanie fazy projektów z perspektywy finansowej 2014-2020, dofinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanych w ramach PO WER VET oraz promocja Programu i rezultatów staży, a także szkoleń zawodowych realizowanych przez Beneficjentów POWER VET.

20.-037607-Staz-z-widokiem-na-Barcelonette-II-miejsce.jpg [881.25 KB]

Zdjęcie zgłoszone przez Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych w Krośnie zajęło 3 miejsce. Fotografia przedstawia absolwentkę szkoły Natalię Prajsnar, która realizowała miesięczną praktykę zawodową w 2018 roku w Barcelonie w ramach projektu POWER VET. Natalia kształciła się w zawodzie technik architektury krajobrazu i pracowała w firmie zajmującej się m.in. zakładaniem i pielęgnacją ogrodów oraz obiektów małej architektury. Na zdjęciu Natalia zakłada rabatę w powstającej restauracji na najwyższym piętrze nowo wybudowanego wieżowca w Barcelonie z przepięknym widokiem na słynną plażę Barcelonettę.

Na stronie https://power.frse.org.pl/laureaci-konkursu-fotograficznego-power-foto/ można zapoznać się z dokładnymi wynikami konkursu oraz obejrzenia zwycięskich i wyróżnionych zdjęć.

Opracowanie: Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych