22.10.2013

Zbigniew Suchodolski wśród 13 najlepszych nauczycieli w Polsce

Od 12 lat Głos Nauczycielski i Ministerstwo Edukacji Narodowej wybierają najlepszego nauczyciela w Polsce w konkursie Nauczyciel Roku. Co roku Jury wybiera spośród nadesłanych zgłoszeń trzynastkę finalistów, wśród których są osoby nominowane, wyróżnione i Nauczyciel Roku. Celem konkursu jest odkrycie świetnych nauczycieli, pasjonatów, wychowawców, przewodników i przyjaciół i uczniów.  Wśród 13 nominowanych do tego tytułu nauczycieli znalazł się nauczyciel z II Liceum ogólnokształcącego mgr inż. Zbigniew Suchodolski.

W związku z tą nominacją II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie otrzymało certyfikat "Szkoła na Medal". Uroczystą galę prowadziła aktorka Olga Bończyk, natomiast dyplomy wręczała Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas.

Wszyscy nominowani to osoby nieprzeciętne. Często w Jury dziwimy się, jak wiele jedna osoba może osiągnąć. Nieraz w warunkach, nazwijmy to, mało sprzyjających – mówi przewodniczący Jury Konkursu, prof. Stefan M. Kwiatkowski.

Jaki powinien być Nauczyciel Roku? Wymagać – najwięcej od siebie. Kochać niekonwencjonalnych uczniów i tych konwencjonalnych też. I to bez żadnych klapek na oczach – mówi Grzegorz Lorek, Nauczyciel Roku 2002.

Zbigniew Suchodolski wśród 13 najlepszych nauczycieli w Polsce - zdjęcie w treści  nr 1

Wyróżnieni i nominowani

Jury konkursu Nauczyciel Roku przyznało dwa wyróżnienia. Otrzymali je Sylwia Głowacka-Wojtachnia, nauczycielka plastyki, muzyki, edukacji artystycznej oraz nauczycielka świetlicy w Zespole Szkół nr 10 w Szczecinie, oraz Jakub Niewiński, polonista i wychowawca w Gimnazjum nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Murowanej Goślinie.

Zbigniew Suchodolski wśród 13 najlepszych nauczycieli w Polsce - zdjęcie w treści  nr 2

Nauczyciele nominowani do tytułu Nauczyciel Roku 2013:

• Łukasz Głasek z Zespołu Szkół Specjalnych nr 63 w Warszawie,
  • Czesław Karolczyk z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu,
  • Witold Kuczyński z Zespołu Szkół w Czarni,
  • Irena Marcisz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie,
  • Ewa Matysiak z Zespołu Szkół im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie,
  • Janusz Mrozkowiak z Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie,
  • Patryk Nisiewicz z Gimnazjum nr 1 im. Grzegorza z Sanoka w Sanoku,
  • Jolanta Okuniewska ze Szkoły Podstawowej nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olsztynie (i kolejna reprezentantka grupy Superbelfrzy RP),
  • Zbigniew Suchodolski z Zespołu Szkół w Iwoniczu oraz II LO w Krośnie,
  • Justyna Wojak z Zespołu Szkół Sportowych im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach.