Zagłosuj na krośnieńską "ósemkę"

Szkoła Podstawowa Nr 8 została zakwalifikowana do konkursu „Kawałek Błękitnego nieba” w ramach Dnia Czystego Powietrza. W konkursie zostały wyróżnione inicjatywy, które propagują ekologiczny tryb życia, w tym działania ograniczające tzw. "niską emisję". Z krośnieńskiej "ósemki" przeprowadzono na żywo audycję radiową w Radiu Rzeszów. Prócz aktywnego udziału w audycji, szkoła rozpoczęła edukację nauczycieli, którzy odbyli szkolenie dotyczące niskiej emisji.

W ramach XIII edycji Dnia czystego powietrza przeprowadzono konkurs plastyczny pt.: „Czyste Krosno”, w którym to uczniowie klas IV – VII, wykorzystując różne techniki plastyczne, zachęcali społeczność szkolną do walki o czyste powietrze, pośrednio informując o tym problemie dorosłych.

Inną formą poruszającą zagadnienie było układanie wierszyków i haseł mających propagować całą kampanię. W trakcie akcji, część uczniów, aby dobitniej pokazać wagę zagrożenia dla zdrowia, chodziło po szkole w maseczkach antysmogowych.

Zagłosuj na krośnieńską szkołę - wystarczy "polajkować" zdjęcie.

Konkurs organizowany jest w ramach Dnia Czystego Powietrza realizowanego od 13 lat przez Fundację Ekologiczną Arka. Celem akcji jest walka o czyste powietrze i uświadamianie społeczeństwu, jak poważne konsekwencje dla zdrowia i środowiska niesie palenie śmieci, mułów i innych trujących opałów w piecach domowych. W tym roku Partnerem Strategicznym akcji jest grupa PGNiG, realizująca kampanię „Powietrze bez śmieci”.