25.04.2016

XXIV Memoriał im. Jana Barana w strzelectwie sportowym

W sobotę 16 kwietnia 2016 roku zakończył się cykl zawodów w ramach XXIV Memoriału im. Jana Barana w strzelectwie sportowym. Podczas czterodniowych zmagań na przełomie marca i kwietnia odbyły się zawody szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, zawody szkolne a na zakończenie na hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Bursaki wystąpiły strzeleckie kluby sportowe z Podkarpacia i Małopolski.

W pierwszym dniu zawodów (18.03.2016) swoje umiejętności sprawdzali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – łącznie 18 drużyn. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Naftówki, którzy wygrali w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców.

Wyniki pierwszego dnia zawodów:

Klasyfikacja drużynowa dziewcząt:
1.    ZSP Nr 4 Krosno
2.    MZSP Miejsce Piastowe
3.    LO Rymanów
4.    I LO Krosno
5.    ZSP Nr 5 Krosno

Klasyfikacja drużynowa chłopców:
1.    ZSP Nr 4 Krosno
2.    ZSP Nr 5 Krosno
3.    LO Jedlicze
4.    I LO Krosno
5.    MZS Nr 5 Krosno

Klasyfikacja indywidualna:
1.    Hulbój Wioletta (M. Piastowe)
2.    Przyprawa Zofia (I LO Krosno)
3.    Niepokój Paulina (LO Rymanów)

1.    Baran Patryk (ZSP 4 Krosno)
2.    Dembiczak Michał (ZSP 5 Krosno)
3.    Filar Mikołaj (I LO Krosno)

Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:
Rysz Maria -4, Frużyńska Gabriela -6, Stój Katarzyna -8, Krygowski Paweł -4, Wacławski Michał -11, Lisowski Daniel -12.

Kolejny dzień (22.03.2016) to zmagania uczniów ze szkół gimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 10 zespołów. W zawodach triumfowali uczniowie Gimnazjum Nr 3 z Krosna.

Wyniki drugiego dnia:

Klasyfikacja drużynowa dziewcząt:
1.    Gimnazjum Nr 3 Krosno
2.    Gimnazjum Iskrzynia
3.    Gimnazjum Rymanów

Klasyfikacja drużynowa chłopców:
1.    Gimnazjum Nr 3 Krosno
2.    Gimnazjum Jaszczew
3.    Gimnazjum Iskrzynia

Klasyfikacja indywidualna:

1.    Bober Wiktoria (Gim. Nr 3 Krosno)
2.    Szmyd Kinga (Gim. Iskrzynia)
3.    Pelczar Izabela (Gim. Nr 3 Krosno)

1.    Sajdak Szymon (Gim. Nr 3 Krosno)
2.    Lidwin Jakub (Gim. Jaszczew)
3.    Kurzawa Jan (Gim. Nr 3 Krosno)

Trzeci dzień to rywalizacja uczniów naszej szkoły ZSP Nr 4 w Krośnie. W zawodach wystartowało 40 osób.

Wyniki rywalizacji trzeciego dnia:

1.    Rysz Maria (I s)
2.    Frużyńska Gabriela (II r)
3.    Stój Katarzyna (III r)

1.    Baran Patryk (IV w)
2.    Krygowski Paweł (III s)
3.    Wacławski Michał (IV v)

W sobotę 16.04.2016 t. na hali widowiskowo – sportowej MOSiR w Krośnie do zmagań sportowych przystąpiły kluby sportowe. W zawodach wystąpiły reprezentacje następujących klubów: Promień Bochnia, Podkarpacie Jedlicze, Galicja Rzeszów, Twierdza Przemyśl, Zarabie Myślenice, Olimpijczyk Krosno, MZSP Miejsce Piastowe oraz gospodarz zawodów Nafta Krosno. Łącznie 114 zawodników i zawodniczek. Drużynowo zawody wygrał Promień Bochnia przed Naftą Krosno oraz Podkarpaciem Jedlicze.

XXIV Memoriał im. Jana Barana w strzelectwie sportowym - zdjęcie w treści

Łącznie podczas XXIV Memoriału im. Jana Barana wystąpiło ponad 250 zawodników. Zorganizowany we współpracy z ZW LOK Rzeszów oraz MZSzOI 14 Krosno.
Zawody niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem. Szkoła popularyzuje ideę strzelectwa sportowego od 24 lat. To piękna i widowiskowa dziedzina sportu, która wbrew pozorom nie wymaga tylko „celnego oka”, ale przede wszystkim umiejętności koncentracji.Organizacja tak dużych zawodów wymaga sporych nakładów finansowych. Szkoła Naftowa dziękuje sponsorom zawodów: firmom Glasmark, Splost, Nowy Styl oraz firmie Galicyjskie Jadło.

W przyszłym roku odbędzie się 25 jubileuszowy Memoriał, który będzie rozgrywany jednocześnie z jubileuszem 70-lecia Szkoły Naftowej w Krośnie. Zawody zorganizowano dzięki wsparciu finansowym Gminy Krosno.

Opracowanie: ZSP 4