XVI Turniej Wojewódzki o tytuł: „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer” za nami…

Współorganizatorem konkursu był Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie, a honorowy patronat objął Prezydent Miasta Krosna. W Turnieju wzięło udział 11 uczniów z 5 szkół województwa podkarpackiego:

1. Zespół Szkół Nr 4 w Dębicy,
  2. Zespół Szkół Nr 5 w Sanoku,
  3. Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie,
  4. Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie,
  5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie.

Jury w składzie:

• Przewodnicząca: Pani Ewa Starowiejska - dyrektor ZSP Nr 2 w Krośnie
  • Pani Stanisława Samborska - mistrzyni w zawodzie fryzjer,
  • Pani Małgorzata Reich - mistrzyni w zawodzie fryzjer,
  • Pan Dawid Nastał – fryzjer – stylista, absolwent naszej szkoły,
  • Pan Karol Sokołowski – fryzjer- stylista, absolwent ZSP 2

oceniało: organizację stanowiska pracy, zgodność fryzury z tematem, artyzm i kreatywność w tworzeniu fryzury oraz spójność elementów zadania, czyli fryzurę, makijaż i strój.
Zwycięzcami XVI edycji Turnieju zostali:

I miejsce – Rafał Majewski, który reprezentował Zespół Szkół Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie
II miejsce – Paulina Mołczan z Zespołu Szkół Nr 5 w Sanoku
III miejsce – Wioletta Stanisz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie.

XVI Turniej Wojewódzki o tytuł: „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer” za nami… - zdjęcie w treści

Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Prezydent Miasta Krosna, Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie oraz p. Agata Gierlach właścicielka salonu fryzjerskiego Katrin i p. Izabela Janiec przedstawicielka firmy Silveco.

Wyróżnienia od sponsorów imprezy otrzymali:
Iwona Szafran uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Ks. St. Szpetnara w Krośnie, nagrodę ufundował dyrektor handlowy sieci sklepów „S”  p. Wiesław Mezglewski; Natalia Ryczek uczennica Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie, a nagrodę ufundowała p. Magdalena Miśkowiec właścicielka sklepu Top Secret w Krośnie; Joanna Kowalska uczennica Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie, a nagrodę ufundowała p. Magdalena Miśkowiec właścicielka sklepu Top Secret w Krośnie; Rafał Majewski uczeń Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie, a nagrodę ufundowała p. Magdalena Miśkowiec właścicielka sklepu Top Secret w Krośnie; Karolina Ozga uczennica Zespołu Szkół Nr 4 w Dębicy, nagrodę ufundowała p. Krystyna Guzik właścicielka sklepu Art. Dom w Krośnie; Wioletta Stanisz uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Ks. St. Szpetnara w Krośnie, a nagrodę ufundowała pani Beata Kozner, przedstawicielka firmy Mary Kay.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od sponsorów.W czasie trwania konkursu uczennice kształcące się w zawodzie technik usług fryzjerskich wzięły udział w szkoleniach kosmetycznych, które przeprowadziły: pani Izabela Janiec z firmy Silveco oraz p. Beata Kozner z Firmy Mary Kay.

Małgorzata Ciereszyńska (ZSP 2)