Targi 2019

XVI Krośnieńskie Targi Edukacyjne - relacja

Uczniowie VIII klas szkół podstawowych i III klas gimnazjów mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną wszystkich szkół ponadgimnazjalnych działających  na terenie miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego, podczas zorganizowanych w dniach 14 - 15 marca 2019r. XVI Krośnieńskich Targów Edukacyjnych.

Swoją ofertę zaprezentowały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z Krosna i powiatu krośnieńskiego, zarówno publiczne, jak i niepubliczne.

Podczas targów uczniowie mieli także możliwość bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i uczniami szkół, które się prezentują, mogli także skorzystać z  porad doradców zawodowych na stoisku poradni psychologiczno – pedagogicznych.

XVI Krośnieńskie Targi Edukacyjne - relacja - zdjęcie w treści

Wszyscy kandydaci, którzy myślą o wyborze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez samorząd krośnieński mieli możliwość zapoznania się z zasadami elektronicznego naboru, który w Krośnie funkcjonuje już po raz jedenasty.
Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy wspólnie z wychowawcami i opiekunami przyjeżdżali nawet z odległych miejscowości. Targi odwiedziło łącznie ponad 3000 uczniów z Krosna, powiatu krośnieńskiego,  brzozowskiego, strzyżowskiego i jasielskiego.

XVI Krośnieńskie Targi Edukacyjne - relacja - zdjęcie w treści  nr 1

Uczniowie mogli również odwiedzać krośnieńskie szkoły ponadgimnazjalne, które w tych dniach przygotowały specjalną ofertę.

Targi, jak co roku zorganizował Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krosna.