XV Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej w MZS 8

XV Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej już za nami

W dniu 13 listopada 2018 r. w artKinie odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna – Piotra Przytockiego, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 8 i RCKP z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

To już piętnasta edycja konkursu, który na stałe wpisał się w krośnieńskie obchody Święta Niepodległości. W tegorocznej imprezie wzięło udział 9 krośnieńskich szkół podstawowych oraz szkoły z Wojaszówki i Krościenka Wyżnego. Występy recytatorów, solistów i zespołów wokalnych oceniało jury w składzie: p. Ewa Gorczyca-Kwilosz – polonista, dyrektor ZSM; p. Aleksandra Fiołek-Matuszewska – muzyk ZSM; p. Elżbieta Staroń - bibliotekarz KBP; p. Kamila Ziemiańska-Staniek - pracownik RCKP.

XV Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej już za nami - zdjęcie w treści  nr 1

Do tegorocznego konkursu przystąpiło 7 recytatorów, 14 solistów i 7 zespołów. Na widowni zasiedli zaproszeni goście: Pan Bronisław Baran - zastępca Prezydenta Krosna,  Pani Grażyna Gregorczyk - Naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Krosna, Pani Anna Dubiel i Pan Piotr Grudysz - radni Rady Miasta Krosna, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie oraz rodzice. Całą uroczystość prowadziła, nieprzerwanie od wieli lat Pani Halina Sowa - nauczyciel historii naszej szkoły.

XV Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej już za nami - zdjęcie w treści  nr 2

Po powitaniu zebranych gości przez Panią Dyrektor Martę Habrat głos zabrał Pan Bronisław Baran. Po części oficjalnej w podniosły nastrój uroczystości wprowadziła wszystkich Konstancja Okarmus, uczennica klas VII SP 8, która  poza konkursem zaśpiewała pieśń "Jeśli nie wrócę".

XV Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej już za nami - zdjęcie w treści  nr 3

Po zakończeniu artystycznych zmagań i obrad jury, najlepszym wykonawcom nagrody wręczyli Pan Bronisław Baran i Pani Marta Habrat.

A oto laureaci konkursu:

Kategoria Recytacje

• I miejsce - Olga Janocha - Katolicka SP Księży Michalitów
  • II miejsce - Lena Maraj - SP 8
  • II miejsce - Oskar Bogacz - SP 4
  • III miejsce -  Szymon Zygmunt - SP 14

Kategoria Soliści

• Grand Prix - Gabriela Chmielowiec - SP 15
  • I miejsce - Julia Bik - SP 8
  • I miejsce - Aleksandra Wyderka - SP 5
  • II miejsce - Julia Rybczak - ZSM
  • II miejsce - Joanna Przepióra - SP 12
  • III miejsce - Maja Kasprzyk - SP 7
  • III miejsce - Magdalena Bober - SP 10

Kategoria Zespoły

• I miejsce - Zespół Song - SP Krościenko Wyżne
  • I miejsce - Zespół Dysonansik - SP 4
  • I miejsce - Zespół Wesołe Nutki - SP Wojaszówka
  • I miejsce - Zespół Varia - SP 8

Wszystkim zebranym udzielił się podniosły nastrój, związany z prezentowanymi utworami, które wprowadziły nas w radosne obchody 100-lecia odzyskanie niepodległości. Specjalne podziękowania kierujemy do Pani Doroty Cząstki - Dyrektora RCKP oraz Jej Pracowników, którzy towarzyszyli nam podczas konkursu, dbając o prawidłową akustykę i oświetlenie.

Opracowanie: Miejskiego Zespołu Szkół nr 8