uczestnicy turnieju
18.06.2019

Każde dziecko o tym wie, chcesz być zdrowy – ruszaj się! Sport to bardzo ważna sprawa, są reguły, jest zabawa. Jest dyscyplin co nie miara, część z nich nowa, a część stara. Od piłkarstwa, sztuk łowieckich, od antycznych igrzysk greckich, poprzez dzieje, poprzez lata, aż do współczesnego świata.

W dniu 11 czerwca 2019 r. odbył się jubileuszowy XV Międzyprzedszkolny Turniej Piłki Halowej zorganizowany przez Przedszkole Miejskie Nr 8 „Bajkowa ósemka” w Krośnie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krosna  oraz przy współudziale  Klubu Sportowego „Beniaminek”.

W  turnieju wzięły udział wszystkie przedszkola z terenu miasta Krosna, tj.: PM Nr 1, PM Nr 2, PM Nr  3, PM Nr 4, PM Nr 5, PM Nr 8, PM Nr 10 (Polanka), PM Nr 11 (Turaszówka).

W programie turnieju oprócz meczy piłki nożnej w wykonaniu dzieci 5, 6 letnich znały się: występy zespołów tanecznych „Smerfy”– grupy dzieci 6 – letnich prowadzonej przez Panią mgr Małgorzatę Drabik - oraz „Żabki” – grupa 5,6 latków - prowadzona przez Panią mgr Ewelinę Patla  - nauczycielki PM Nr 8 w Krośnie. Słodki poczęstunek dla dzieci zasponsorowany przez Pana Pawła Krukierka oraz gorący aplauz  zgromadzonych kibiców małych i dużych, a także przybyłych gości w osobach: wiceprezydent Miasta Krosna Pan Bronisław Baran, naczelnik Wydziału Edukacji Pani Marlena Gierucka, radna Rady Miasta Krosna Pani Anna Dubiel, dyrektorzy, nauczyciele szkół podstawowych i przedszkoli.

XV Międzyprzedszkolny Turniej Piłki Halowej zorganizowany przez PM Nr 8 - za nami - zdjęcie w treści  nr 1

Zgłoszone grupy dzieci z wszystkich placówek zaprezentowały bardzo wysoki poziom sprawności fizycznej i umiejętności sportowych.

A oto wyniki i zwycięzcy XV Turnieju Piłki Halowej:

• I miejsce – PM Nr 8 w Krośnie,
  • II miejsce – PM Nr 3 w Krośnie,
  • III miejsce – PM Nr 11 w Krośnie.

Pozostałe przedszkola zajęły IV miejsce.

XV Międzyprzedszkolny Turniej Piłki Halowej zorganizowany przez PM Nr 8 - za nami - zdjęcie w treści  nr 2

Były również nagrody indywidualne:
-  najlepszy zawodnik Wiktor Włodarski - PM Nr 8 .

XV Międzyprzedszkolny Turniej Piłki Halowej zorganizowany przez PM Nr 8 - za nami - zdjęcie w treści  nr 3

Impreza nie byłaby tak udana, gdyby nie wspaniali młodzi ludzie, którzy są pasjonatami piłki i całym sercem i zapałem uczestniczyli w organizacji i przebiegu Turnieju.
Pan Grzegorz Raus – dyrektor, trener Beniaminka; Mateusz Knap – koordynator Bambini Football w Beniaminku; sędziowie: Paweł Tomkiewicz, Łukasz Porcek

Więcej informacji na stronie klubu sportowego Benjaminek.

Opracowanie : PM Nr 8