uczestnicy przeglądu

XIV Miedzyprzedszkolny Przegląd Jasełek

Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym pochylamy się nad tajemnicą Wcielenia Syna Bożego, to czas wypełniony śpiewem kolęd i licznymi przedstawieniami znanymi nam jako Jasełka. Już po raz kolejny organizatorzy Przedszkole Miejskie Nr 8 „Bajkowa ósemka” w Krośnie oraz Miejski Zespół Nr 7 w Krośnie – Przedszkole Miejskie Nr 1 zorganizowało „XIV Miedzyprzedszkolny Przegląd Jasełek”.

XIV Miedzyprzedszkolny Przegląd Jasełek - zdjęcie w treści

Dnia 9 stycznia 2020 roku w Spółdzielczym Domu Kultury na osiedlu „Traugutta” swoje występy zaprezentowały dzieci 5, 6 letnie z przedszkoli: PM Nr 1, PM Nr 2, PM Nr 3, PM Nr 4, PM Nr 8 PM Nr 10. Przedstawienia odbyły się w pięknej inscenizacji i oprawie świetlnej zorganizowanej przez Pana Bogdana Orłowskiego z SDK.

XIV Miedzyprzedszkolny Przegląd Jasełek - zdjęcie w treści  nr 1

Najmłodsi wykonawcy ku uciesze swoich rodziców, członków rodzin, rówieśników i zaproszonych gości w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus. Nie zabrakło kolęd, pastorałek i śpiewanych przez dzieci z PM Nr 8 w Krośnie piosenek. Mali aktorzy zaprezentowali się wspaniale, otrzymali gromkie brawa, słodki poczęstunek oraz nagrody ufundowane przez organizatorów. Gościem specjalnym była Inspektor Wydziału Edukacji Pani Aldona Sobaś.

Życzymy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku i do zobaczenia za rok.

Opracowanie: PM 8