1970029204.jpg
05.03.2018

XIII szkoleniowy obóz narciarski MUKS "Mechanik" za nami

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Mechanik” działający przy krośnieńskim ZSP Nr 3 „Mechanik” po raz XIII zorganizował szkoleniowy obóz narciarski. Doskonałe warunki śniegowe oraz duże zainteresowanie sprawiło, że udało nam się zorganizować szkolenie w dwóch terminach ferii. Miejscem szkolenia narciarskiego był stok narciarski w Chyrowej.

XIII szkoleniowy obóz narciarski MUKS "Mechanik"

W szkoleniu wzięło udział 70 młodych miłośników narciarstwa. Na bardzo dobrze przygotowanym do jazdy stoku mogliśmy w pełni zrealizować zakładane cele szkoleniowe. Uczestnicy obozu zostali  podzielni na grupy szkoleniowe odpowiadające ich umiejętnościom narciarskim. Nikogo nie zniechęciły żadne trudności na stoku. Ci, co umieją jeździć doskonalili swoją technikę, a nowicjusze uczyli się jak chodzić, jeździć pługiem, skręcać, hamować, wyjeżdżać wyciągiem, jeździć z kijkami. Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy na śniegu.

XIII szkoleniowy obóz narciarski MUKS "Mechanik"

Wszyscy po pięciu dniach pięknie sobie radzili z umiejętnością bezpiecznej jazdy na nartach. Podczas trwającego szkolenia narciarze brali udział w pokazach ratowniczych zorganizowanych przez służby medyczne zabezpieczające stok narciarski. Pokazy te uświadomiły młodym narciarzom potrzebę bezpiecznego korzystania z jazdy na nartach.

Podsumowaniem obozu były rozegrane zawody narciarskie w których każdy z uczestników mógł sprawdzić swoje umiejętności. Zawody były częścią akcji zorganizowanej przez Komendę Miejska Policji w Krośnie pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" która to wraz z WORD Krosno ufundowała nagrody dla uczestników zawodów. Wspólne grillowanie oraz wręczenie upominków w postaci skarpet narciarskich i okularów oraz  słodyczy zakończyło tegoroczny obóz narciarski. Miła atmosfera, ciekawie przeprowadzane zajęcia sprawiły, że młodzi narciarze bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach.

XIII szkoleniowy obóz narciarski MUKS "Mechanik"

Uczestnicy obozu są zawsze bardzo zadowoleni z tej formy wypoczynku. Co roku wzrasta liczba uczestników naszych zimowych zgrupowań które organizujemy już od kilkunastu lat - powiedział główny organizator Artur Kociuba. Za rok znowu będzie zima i zapewnie spotkamy się na kolejnym obozie narciarskim.

Obóz finansowo wsparło Miasto Krosno. Za szkolenie odpowiadali:  Olga Zoła-Bielecka, Mateusz Cieśla, Grzegorz Podkul, Artur Rygiel, Paweł Nycz, Tomasz Nowakowski, Artur Kociuba. Nad sprawnym przebiegiem obozu czuwała Mariola Matras-Kociuba.

Zapraszamy na www.muksmechanik.pl.

Zdjęcia: Michał Bronkowski, Klaudyna Konarzewska