15.11.2016

XIII Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej rozstrzygnięty

Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej, organizowany pod Patronatem Prezydenta Miasta Krosna, jest uroczystością która na stałe wpisała się w repertuar miejskich obchodów Dnia Niepodległości. W tym roku, po raz drugi konkurs miał zasięg powiatowy. Dzięki niemu społeczności wielu szkół podstawowych, pieśnią i poezją uczciły Święto Niepodległości. Była to kolejna lekcja patriotyzmu dla młodzieży, dostarczająca zebranym wspaniałych przeżyć.

XIII Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej rozstrzygnięty - zdjęcie w treści

Na widowni zasiedli dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i uczniowie szkół podstawowych. Na wstępie życzył wszystkim udanych występów zastępca prezydenta Miasta Krosna - Bronisław Baran. Część artystyczną konkursu rozpoczęli uczniowie klas III Szkoły podstawowej nr 8, którzy zatańczyli krakowiaka - polski taniec narodowy.W konkursie wzięli udział uczniowie prawie wszystkich krośnieńskich szkół podstawowych oraz reprezentanci szkół z Wojaszówki i Jawornika Niebyleckiego. Występowali soliści (17), recytatorzy (20) i zespoły muzyczne (6). Jury w składzie: pani Ewa Gorczyca-Kwilosz (Zespół Szkół Muzycznych) – przewodnicząca, pani Renata Zajdel (Zespół Szkół Muzycznych), pani Beata Szarek (Krośnieńska Biblioteka Publiczna) wyłoniło laureatów:

W kategorii Recytatorzy:

• Amelia Wota SP3 - I miejsce,
  • Emilia Syrek SP Wojaszówka - II miejsce,
  • Antoni Krzanowski SP3 - III miejsce,
  • Natalia Leczek SP8, Anna Litwin SP8, Amelia Stapińska SP14, Kamil Kasprzycki SP3 - wyróżnienie.

W kategorii Soliści:

• Maja Stadler SP7 - I miejsce,
  • Emilia Kiełtyka SP15 - II miejsce,
  • Wiktoria Magiera SP Jawornik Niebylecki - III miejsce,
  • Wiktoria Lasek SP6, Zuzanna Münzberger-Gąbka SP8, Joanna Przepióra SP12, Gabriela Chmielowiec SP15, Oliwia Głowińska SP15 - wyróżnienie.

W kategorii Zespół:

• Dysonansik SP4 - II miejsce,
  • Varia SP8 - II miejsce
  • M&M SP14 - III miejsce
  • Wesołe Nutki SP Wojaszówka - wyróżnienie.

Przewodnicząca jury - Ewa Gworczyca-Kwilosz przed ogłoszeniem wyników oceniła bardzo wysoki poziom artystyczny konkursu. Szczególne słowa uznania usłyszeli soliści. Laureaci konkursu otrzymali albumy i dyplomy ufundowane przez Gminę Krosno. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.