mali uczestnicy Przeglądu

"To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy
Bóg się rodzi w człowieku."

Emilia Waśniewska

24 stycznia 2017 roku w Spółdzielczym Domu Kultury w Krośnie osiedle „Traugutta” odbył się XIII Międzyprzedszkolny Przegląd Jasełek. Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych to impreza cykliczna organizowana przez Przedszkole Miejskie Nr 8 „Bajkowa ósemka” w Krośnie, Miejski Zespół Szkół Nr 7 przy współudziale Spółdzielczego Domu Kultury w Krośnie.

XIII Międzyprzedszkolny Przegląd Jasełek - zdjęcie w treści

W przeglądzie udział wzięło 7 przedszkoli, a były to przedszkola: Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5, Nr 8, Nr 11. Każde przedszkole przedstawiło inny, wspaniały, i wyjątkowy scenariusz narodzin Jezusa. Głównym celem tej imprezy było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością na scenie i to się w pełni udało. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role.

XIII Międzyprzedszkolny Przegląd Jasełek - zdjęcie w treści  nr 1

Sala wypełniona była po brzegi rodzicami i członkami rodzin. Przegląd prowadziła Pani Magdalena Kireńczuk – nauczycielka PM Nr 8 w Krośnie, a występy grup uświetniły solistki – laureatki konkursów „Kolęd i pastorałek” z Przedszkola Nr 8. W XIII Przeglądzie Jasełek wszystkie przedszkola otrzymały jednakowe nagrody, ponieważ każde przedstawienie miało swój niepowtarzalny charakter.

XIII Międzyprzedszkolny Przegląd Jasełek - zdjęcie w treści  nr 2

Na Jasełkach mieliśmy przyjemność gościć Panią Naczelnik Wydziału Edukacji - Grażynę Gregorczyk oraz Panią Inspektor - Aldonę Sobaś, którym występy dzieci bardzo się podobały.

Do zobaczenia za rok.