XII Międzyszkolny Konkurs Kolęd "Hej kolęda kolęda 2018"

23 stycznia 2018 roku w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Kolęd „Hej kolęda, kolęda 2018” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krosna.

XII Międzyszkolny Konkurs Kolęd

Impreza, jak co roku, była zorganizowana przez panią Iwonę Pelczar przy cichym ale bardzo ważnym wsparciu pani Marioli Przetacznik i pana Ireneusz Rodycza. W tym roku, konkurs Hej kolęda, kolęda 2018 współorganizowała także bardzo liczna grupa 22 uczniów z klasy III B i III C naszego Gimnazjum, która pod opieką pani Iwony Pelczar realizowała projekt edukacyjny zdobywając tym samym nieocenione doświadczenie w organizacji i realizacji tak dużego przedsięwzięcia artystycznego.

Wydarzenie oficjalnie rozpoczął dyrektor MZS nr 2 w Krośnie – pan Stanisław Urbowicz, który powitał przybyłych gości tj. panią Grażynę Gregorczyk Naczelnika Wydziału Edukacji w Krośnie, pana Henryka Rospond Przewodniczącego Rady Osiedla Turaszówka oraz młodych artystów ich opiekunów i rodziców. Dyrektor naszej szkoły pan Stanisław Urbowicz złożył podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tegorocznego konkursu oraz opowiedział o istocie kolęd w kontekście obchodów Świąt Bożego Narodzenia.

XII Międzyszkolny Konkurs Kolęd

Uczestników – uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Krosna i okolicznych miejscowości, oceniało czteroosobowe jury w składzie:

• Pani Marzena Sajdak
  • Pani Agnieszka Socha
  • Pan Krzysztof Siryk

W występach oceniano między innymi : walory głosowe, własną interpretację kolęd, muzykalność, poczucie rytmu, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Występujący, soliści i zespoły, zaprezentowali się w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria – klasy od I do III, II kategoria - klasy od IV do VII, III kategoria – Gimnazjum.

XII Międzyszkolny Konkurs Kolęd

Po każdej kategorii następowała krótka przerwa na obrady i wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w konkursie. Zwycięzcy otrzymali barwne, szklane upominki w postaci aniołów wykonanych w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie oraz pamiątkowe albumy z wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Podkarpaciu. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i słodki upominek na pamiątkę tegorocznych zmagań. Serdecznie podziękowania należą się Pani Marioli Przetacznik za nieocenioną pomoc w przygotowaniu pierniczków dla wszystkich artystów, jurorów i zaproszonych gości, a panu Ireneuszowi Rodyczowi za scenografię konkursu. W tegorocznej edycji konkursu „Hej kolęda, kolęda 2018 ”, udział wzięło 201 młodych, uzdolnionych artystów. Decyzją jury przyznano:

Kategoria I – Szkoły Podstawowe , klasy I - III

I m - Roksana Fejkiel - SP Dobieszyn