24.03.2014

XI Międzyszkolny Konkurs Geograficzny „Odkryj świat z Poznaj Światem”,

W międzyszkolnym  konkursie udział wzięło ponad 50 uczniów z terenu całego województwa podkarpackiego (łącznie z 15 szkół - m.in. z Krosna, Sanoka, Rzeszowa). Do etapu finałowego zakwalifikowanych zostało 11 najlepszych uczniów.

W tej rywalizacji zwyciężył Mateusz Szerszeń - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego z Sanoka. Dwa kolejne miejsca zajęli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Prezentek z Rzeszowa - Kinga Poszytek (II miejsce) oraz Michał Ziobro (III miejsce).

XI Międzyszkolny Konkurs Geograficzny „Odkryj świat z  Poznaj Światem”, - zdjęcie w treści  nr 1

Uczestnicy konkursu zaprezentowali niezwykle wysoki poziom, wykazując się bardzo specjalistyczną i szczegółową wiedzą geograficzną. W przerwie konkursu uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawej prelekcji nt. Albanii - przygotowanej przez podróżnika Bartłomieja Machowskiego.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.